Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Odolany z autobusem. ZTM składa propozycje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-25 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Odolany z autobusem. ZTM składa propozycje
fot. Paweł Toporek
Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie komunikacji publicznej na ulicy Jana Kazimierza, gdzie – na terenach poprzemysłowych – intensywnie rozwija się zabudowa mieszkaniowa. Propozycje zakładają m.in. uruchomienie linii jednokierunkowej, dwukierunkowej, a także braku zmian, gdyż wizja uruchomienia autobusów nie wszystkim przypadła do gustu.

Dawne tereny przemysłowe Woli na południe od ulic Kasprzaka i Wolskiej w Warszawie intensywnie zamieniają się w nową zabudowę mieszkaniową. Wzdłuż ulic Jana Kazimierza i Reduty Ordona powstają liczne osiedla. Niestety, jak zwykle, za rozwojem tego obszaru nie nadążają infrastruktura i komunikacja. Działania podejmowane przez miasto mają charakter reakcyjny.

Do ZTM-u coraz częściej docierają głosy o potrzebie uruchomienia komunikacji autobusowej przez środek osiedla – zwłaszcza mieszkańcom nowych bloków po południowej stronie Jana Kazimierza, którzy są oddaleni od linii tramwajowych czy autobusowych kursujących Połczyńską, Wolską czy Kasprzaka. Docelowy plan obsługi komunikacyjnej zakłada możliwość wytyczenia równoległej ulicy do Jana Kazimierza, lepiej penetrującej powstające osiedla oraz wykorzystanie rozbudowanej ulicy Sowińskiego. To jednak perspektywa kilku lat. Poprawa warunków komunikacyjnych jest wskazana wcześniej.

ZTM przygotował dwa warianty uruchomienia komunikacji miejskiej, które teraz będą poddane konsultacjom społecznym. – Chcemy zebrać cały przekrój informacji i opinii – mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Zgodnie z pierwszym, miałaby zostać uruchomiona linia jednokierunkowa na trasie Rondo Daszyńskiego – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Studzienna – Wolska – Kasprzaka – Prosta – Rondo Daszyńskiego. Druga propozycja przewiduje linię kursującą w obu kierunkach na trasie Rondo Daszyńskiego – Prosta – Kasprzaka – Ordona – Jana Kazimierza – Hubalczyków – Fort Wola – Cm. Wolski. Nowe przystanki przewidziano przy skrzyżowaniach Ordona/Jana Kazimierza, Jana Kazimierza/Gizów, Jana Kazimierza/Goleszowska, Jana Kazimierza/Sowińskiego, Jana Kazimierza/Hubalczyków. Jest też trzeci wariant – tzw. zerowy – zakładający brak zmian, gdyż – jak informuje ZTM – wpływa też wiele opinii stanowczo sprzeciwiających się planom uruchomienia komunikacji.

Plany kursowania linii zależne są też od budowy ulicy Hubalczyków na odcinku od Wolskiej do Jana Kazimierza. – To zadanie dzielnicy – mówi Krajnow. Do czasu jej powstania linia autobusowa mogłaby kursować jednokierunkowo od ul. Ordona do ul. Studziennej i wracać ul. Wolską. ZTM nie podaje terminów, w których mógłby zostać uruchomiony autobus. – Rejonie Ordona czy Jana Kazimierza to obszar, który do tej pory jednoznacznie kojarzył się z terenem przemysłowym, tymczasem tam pojawia się zabudowa mieszkaniowa. Przygotowujemy dokumentację, by najpóźniej w 2017 r. wprowadzić zmiany, wymienić oświetlenie, nawierzchnię i zaproponować komunikację publiczną wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego – mówił niedawno Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Na razie ws. planów komunikacyjnych mogą wypowiedzieć się mieszkańcy. Przewidziano m.in. spotkanie informacyjne 12 maja oraz spacer. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej www.ztm.waw.pl/odolany.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ruch wzbudzony ciekawością nowego połączenia

Komunikacja

Ruch wzbudzony ciekawością nowego połączenia

Piotr Chyliński 16 kwietnia 2016

Szklarska Poręba rozważa uruchomienie komunikacji miejskiej

Komunikacja

Szklarska Poręba rozważa uruchomienie komunikacji miejskiej

Kasper Fiszer 01 stycznia 2016

Autobusy ŁKA w Głownie zamiast w Strykowie

Komunikacja

Autobusy ŁKA w Głownie zamiast w Strykowie

Kasper Fiszer 21 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5