Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowe węzły przesiadkowe w pomorskich miastach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-03-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Nowe węzły przesiadkowe w pomorskich miastach
źródło: PkP SA / NMarchitekcikoncepcja węzła w Słupsku
Około 100 mln euro przeznaczy województwo pomorskie na budowę zintegrowanych węzłów transportowych. Konkurs na dofinansowanie projektów lokalnych samorządów zostanie ogłoszony do końca marca.

Według planów województwa pomorskiego, zaprezentowanych podczas niedawnej konferencji PKP SKM przez Jana Szymańskiego, Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Regionalnych Program Operacyjny województwa na lata 2014-2020 opiewa na kwotę 1,345 mld euro. Z tego na szeroko pojętą mobilność przeznaczonych jest 350 mln euro. 

Jak informował kilka dni temu "Rynek Kolejowy", wartość zadań podstawowych "kolejowego" zadania 9.2 sięga 700 mln złotych. Znalazła się w nim m. in. modernizacja nieczynnej w ruchu pasażerskim linii Lipusz-Bytów. Kolejowe plany województwa wraz z mapą można znaleźć w tym miejscu.

Będą też węzły przesiadkowe


Oprócz stricte kolejowego zadania 9.2 mobilności będą dotyczyć też m. in. środki z zadania 9.1 – budowa zintegrowanych węzłów transportowych. Jest to ponad 20 projektów, realizowanych pozakonkursowo w formie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. ZIT to nowa forma współpracy samorządów, w której powołują stowarzyszenie lub związek międzygminny i ustalają strategię zawierającą niezbędne ich zdaniem inwestycje na obszarze objętym przez porozumienie. W tym wypadku ZIT będą realizowane przez samorządy niższych szczebli w partnerstwie z województwem.

Elementem zadania 9.1 – budowa zintegrowanych węzłów transportowych w województwie pomorskim są Zintegrowane Porozumienia Terytorialne – umowy Zarządu Województwa z przedstawicielami ośmiu miejskich obszarów funkcjonalnych. Będą one uczestniczyły w konkursie na dofinansowanie budowy zintegrowanych węzłów transportowych, który zostanie ogłoszony do końca marca. 

Gdzie powstaną?

Umowy ZPT zostały podpisane przez samorządy Słupska, Chojnic, Człuchowa, Kwidzyna, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny i Bytowa. To one będą startować w konkursie na dofinansowanie. Warto przypomnieć sobie przedstawioną w ubiegłym roku przez PKP SA koncepcję zagospodarowania terenu dworca w Słupsku i jego okolic. Można ją znaleźć tutaj

Z funduszy unijnych na pomorskie węzły przesiadkowe przeznaczonych zostanie ok. 100 mln euro, z czego ok. 60 mln w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5