Partnerzy serwisu:
Mobilność

Nowa mapa dla rowerzystów. W dwóch językach, na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-01-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UMWZ

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Nowa mapa dla rowerzystów.  W dwóch językach, na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego
fot. UMWZ
Urząd Marszałkowski przygotował atrakcyjny prezent dla miłośników aktywnego wypoczynku – składaną mapę trasy wokół Zalewu Szczecińskiego z opisami w języku polskim i niemieckim, a także wieloma użytecznymi informacjami dla rowerzystów. To kolejne przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego”, który jest współfinansowany programu współpracy Interreg VA. Mapy będą rozdawane w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku w Szczecinie, CIKiT w Koszalinie, a także podczas rajdów i pikników rowerowych organizowanych przez Pomorze Zachodnie.

Mapy niedawno przyjechały z drukarni. 18 tysięcy sztuk, w 150 kartonach. Podzielili je po równo partnerzy transgranicznego projektu INT138 „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego - polsko-niemiecki produkt turystyczny”. Województwo Zachodniopomorskie i Powiat Greifswald realizują go od 2019 roku. Głównym działaniem była budowa ścieżek rowerowych i ich oznakowanie po obu stronach granicy. Wspólnie organizowano również wydarzenia promujące trasę wokół Zalewy Szczecińskiego – rajdy i pikniki rowerowe, konferencje. Przygotowano również ciekawe gadżety dla rowerzystów.

– Wydana właśnie mapa to prezent dla miłośników dwóch kółek przed nowym sezonem. Szlak wokół Zalewu staje się jednym z naszych turystycznych hitów. W tym roku zostaną oddane do użytku kolejne odcinki tworzące tę transgraniczną pętlę. A dzięki mapie podróżowanie będzie łatwiejsze – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Prawie 300 kilometrów ścieżek wokół Zalewu Szczecińskiego

Trasa wokół Zalewu Szczecińskiego to prawie 300 kilometrów. Po polskiej stronie – 163 km, z czego zrealizowano już prawie 90 km. Mapa nie tylko bardzo dokładnie pokazuje przebieg szlaku, rodzaj nawierzchni, lokalizację miejsc postojowych, wiat, kempingów etc. Informuje również, gdzie znajdują się stacje naprawy rowerów i sklepy z częściami. Wskazuje też punkty informacji turystycznej, obiekty noclegowe, bankomaty, szpitale, stacje kolejowe. Ponadto znajdziemy w niej krótkie opisy atrakcji znajdujących się na trasie – zabytków, pomników przyrody, akwenów, plaż.

Rewers mapy wykorzystano do przedstawienia nie tylko ciekawostek turystycznych, ale również szlaków rowerowych na południu województwa, od Gryfina przez Chojnę po Mieszkowice. Rowerzyści znajdą tam m.in. trasę Blue Velo (nadodrzańską), fragment Trasy Pojezierzy Zachodnich, a także kilkudziesięciokilometrowy odcinek niemieckiego szlaku Odra – Nysa.
Mapy będą rozdawane rowerzystom po obu stronach granicy. 9 tysięcy zostanie rozdysponowanych w Niemczech (w czwartek odebrał je pan Burkhard Preißler przedstawiciel Powiatu Greifswald) i 9 tysięcy na Pomorzu Zachodnim. M.in. podczas rajdów i wycieczek rowerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski WZ.

Gdzie zdobyć mapę?

Już dziś po mapę można zgłosić się do Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz do CIKiT w Koszalinie (ul. Dworcowa 11-15). Wkrótce mapy będą również do pobrania (pdf) ze strony rowery.wzp.pl
Wymiary mapy: 976X687 mm (format B1) składane do formatu DL. Papier typu g-print 115 g/m2.

Mapy przygotowało Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej, ich wydanie nadzorowało Biuro Projektów Promocyjno-Informacyjnych UMWZ we współpracy z Biurem ds. Komunikacji Rowerowej. Źródłem danych do mapy są autorzy OpenStreetMap oraz dane własne partnerów projektu.
Wydruk map odbył się w ramach projektu INT138 „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego - polsko-niemiecki produkt turystyczny”, który jest współfinansowany programu współpracy Interreg VA.

Kontynuacją projektu INT 138 jest INT 174 „Trasa rowerowa wokół Zalewu Szczecińskiego, wspólna tożsamość pogranicza” (partnerami Województwa Zachodniopomorskiego są Powiatu Greifswald i Turismusverband Vorpommern - Stowarzyszenie Turystyki Pomorza Przedniego). W ramach tego projektu tworzone są narzędzia mobilne dla rowerowych turystów (aplikacja połączona platformą internetową), a także wybudowane zostaną wiaty rowerowe.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poznań. Rusza budowa drogi rowerowej na Starym Mieście

Przestrzeń

Pomorze Zachodnie planuje kolejne kilometry tras rowerowych

Mobilność

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Poznań. Rusza budowa drogi rowerowej na Starym Mieście

Przestrzeń

Pomorze Zachodnie planuje kolejne kilometry tras rowerowych

Mobilność

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5