Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

NIK sprawdza KZK GOP. Pod lupą Śląska Karta Usług Publicznych

Dalej Wstecz
Autor:

Anna Kostecka

Data publikacji:
2014-03-17 12:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Gazeta Wyborcza

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

NIK sprawdza KZK GOP. Pod lupą Śląska Karta Usług Publicznych
UM Katowice, lic. wikimedia commonsKatowice
Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Najwyższa Izba Kontroli sprawdza m.in. gospodarkę mieniem KZK GOP. NIK przygląda się także projektowi Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP) to wspólny projekt KZK GOP i 21 miast aglomeracji śląskiej. System pozwala na obsługę płatności za usługi dostarczane przez instytucje publiczne. Równolegle do funkcji pieniądza elektronicznego karta stanowić miała identyfikator mieszkańca oraz nośnik certyfikatu podpisu elektronicznego. Projekt wart ponad 190 mln zł jest jednak znacznie opóźniony. Karta miała zostać wprowadzona już w kwietniu, najwcześniej jednak pojawi się pod koniec 2014 roku.

Zastrzeżenie dotyczące wprowadzenia systemu ma Mirosław Sekuła, marszałek województwa. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, marszałek zapowiedział, że odbierze KZK GOP 100 mln zł unijnej dotacji jeżeli projekt nie zostanie przyspieszony.

Sprawie przygląda się także NIK. Kontrola Izby będzie miała jednak szerszy zakres. - Zakres spraw, które ich interesują, jest dość szeroki, i o ile wiem, nie dotyczy wyłącznie projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych – mówi „Gazecie Wyborczej” Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
GOP: Bilet elektroniczny pod koniec roku

Prawo & Finanse

GOP: Bilet elektroniczny pod koniec roku

Kasper Fiszer 23 stycznia 2014

KZK GOP: W tym roku nie będzie podwyżek cen biletów

Prawo & Finanse

KZK GOP: W tym roku nie będzie podwyżek cen biletów

Anna Kostecka 14 stycznia 2014

GOP: niepełnosprawni tylko w pierwszym wagonie

Prawo & Finanse

GOP: niepełnosprawni tylko w pierwszym wagonie

Kasper Fiszer 07 listopada 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5