Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Najstarszy most w Toruniu pójdzie do remontu. Powstanie kolejny?

Dalej Wstecz
Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2016-05-20 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfarstruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Najstarszy most w Toruniu pójdzie do remontu. Powstanie kolejny?
fot. torun.pl
– Lokalizacja mostu zachodniego jest zapisana obowiązujących dokumentach strategicznych miasta Torunia i gminy Wielka Nieszawka – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” Wojciech Cetkowski z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu. Dodatkowo w najbliższym czasie planowana jest zakrojona na szeroką skalę modernizacja mostu im. Józefa Piłsudskiego. Ma ona przebiegać równolegle z realizacją projektów tramwajowych.

Przebieg ustalono już dawno

Lokalizacja trzeciej przeprawy drogowej przez Wisłę w Toruniu była już umieszczona w planach zagospodarowania miasta z 1975 i 1986 roku. Jej przebieg został przewidziany w osi ul. Szosa Okrężna i jest wynikiem powiązań z istniejącym i planowanym układem komunikacyjnym, i jest on cały czas aktualny.

Aktualnie brak podstaw do zmian tej lokalizacji. – Jednak na terenie Gminy Wielka Nieszawka przewidywana trasa mostowa ingeruje w obszar ochrony podziemnych ujęć wody. Stąd realizację trasy na terenie sąsiedniej gminy powinna poprzedzać analiza lokalizacyjna, uwzgledniająca maksymalną ochronę podziemnych ujęć wody – komentuje Wojciech Cetkowski.

Zapis w dokumentach

– Inwestycja i jej lokalizacja jest zapisana w obowiązujących dokumentach strategicznych miasta Torunia i gminy Wielka Nieszawka. Pierwszy to „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia” z 2006 roku. Drugi to „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Nieszawka” z 2000 roku – informuje przedstawiciel Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu.

Odcinki trasy mostowej zachodniej ujęte są również w obowiązujących miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Jest to uchwała Rady Gminy Wielka Nieszawka z 20 sierpnia 2004 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy oraz uchwała Rady Miasta Torunia z 30 września 2010 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w rejonie ulic: Broniewskiego i Szosa Bydgoska.

Najstarszy most do remontu

Od 2013 roku torunianie mogą się cieszyć z drugiej przeprawy drogowej w mieście. Jednak długoletnie użytkowanie pierwszego, najstarszego mostu w mieście Kopernika zmusza władze do jego remontu. – Jedną z ważniejszych inwestycji jaka czeka nas w najbliższym czasie jest modernizacja mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl” Rafał Wiewiórski dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Odbudowany w 1950 roku most potrzebuje teraz nie tylko remontu ale także przebudowy. Dodatkowo inwestycja ma iść w parze z innym, szeroko zakrojonym projektem. – Realizacja zadania dotyczącego przeprawy im. Józefa Piłsudskiego będzie skoordynowana z przebudową linii tramwajowej oraz alei św. Jana Pawła II – informuje Rafał Wiewiórski. – Dodatkowo, w ramach tzw. projektów tramwajowych, przebudowane zostaną ul. Chopina, Wały gen. Sikorskiego od placu Artylerii do pl. Teatralnego oraz Szosa Chełmińska od pl. NOT-u do skrzyżowania z ul. Dekerta – dodaje.

O planach dotyczących Mostu Zachodniego w Toruniu możecie przeczytać tu:
Czy w Toruniu powstanie trzeci most przez Wisłę?

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Latem nocne co 20 minut. 30 dodatkowych autobusów

Komunikacja

Warszawa: Latem nocne co 20 minut. 30 dodatkowych autobusów

Witold Urbanowicz 20 maja 2016

Transport ze smartfonem (3): Podróżowanie koleją

Mobilność

Transport ze smartfonem (3): Podróżowanie koleją

Martyn Janduła 20 maja 2016

Czy w Toruniu powstanie trzeci most przez Wisłę?

Przestrzeń

Czy w Toruniu powstanie trzeci most przez Wisłę?

Leonard Dolecki 15 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5