MZA Warszawa ogłosiły przetarg na dostawę w formie dzierżawy 60 nowych autobusów przegubowych na okres blisko 6 lat. Dostawy powinny rozpocząć się w ciągu 24 tygodni od podpisania umowy.
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły przetarg na dostawę w formie dzierżawy 60 nowych autobusów na okres 71 miesięcy. Dostawy powinny rozpocząć się w terminie 24 tygodni od podpisania umowy i zakończyć się w 29. tygodniu (po 10 sztuk).Wartość zamówienia szacowana jest na 140-150 mln zł bez VAT.
Zgodnie ze specyfikacją zamówienia autobusy mają mieć 17,5-18,2 m długości i posiadać cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2. Pojazdy powinny być całkowicie niskopodłogowe – bez stopni pośrednich, z wejściem na wysokości 340 mm. Całkowita pojemność autobusu powinna wynieść 130 osób. Minimalną liczbę miejsc siedzących określono na 42, w tym cztery specjalnie przystosowane dla pasażerów niepełnosprawnych oraz 14 miejsc dostępnych z podłogi.
W części pasażerskiej przewidziano naturalną oraz wymuszoną klimatyzację, pochylnię ręczną dla niepełnosprawnych oraz szereg typowych rozwiązań dla warszawskiej komunikacji. Autobusy mają być wyposażone w systemy elektronicznej informacji liniowej, wizualizacji reklam i ogłoszeń, monitoringu, nagłaśniający, łączności alarmowej i lokalizacji pojazdu, gaszenia.
Zamawiający wymaga, by w ofercie została określona gwarantowana wielkość zużycia paliwa. Wykonawca ma zapewnić również usługi serwisowe. Wskaźnik gotowości technicznej w czasie trwania umowy nie może być mniejszy niż 92%.
Termin składania ofert mija 3 września br. O wyborze zadecydują cena (82%), parametry techniczne (6%) oraz ekologia (12%). W przypadku kryterium parametrów technicznych pod uwagę będą brane m.in. parametry silnika, unifikacja silnika (jeden producent pojazdu i silnika), zabudowa kabiny kierowcy, podatność do napraw powypadkowych. W przypadku kryterium ekologii punktowane będą zużycie energii, emisja CO2 i zanieczyszczeń, a także wyposażenie pojazdu w ogniwa fotowoltaiczne do odzyskiwania energii oraz system do magazynowania energii elektrycznej odzyskiwanej przy hamowaniu.
Więcej o kryteriach udziału i oceny oraz specyfikacji autobusów na portalu Monitor.

Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.
Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
