Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-26 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie
fot. Solaris8315, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Mobilis, który wygrał ostatnio spory kontrakt w Warszawie, liczy na dalsze otwieranie rynku przewozów w polskich miastach. – Zalety z wprowadzenia niezależnego operatora już od dłuższego czasu odczuwa Kraków. Pod względem jakości jesteśmy w stolicy Małopolski stawiani za wzór dla przewoźnika miejskiego. Chcielibyśmy też, żeby takie opinie utrwaliły się również i w Warszawie – mówi Dariusz Załuska, prezes firmy Mobilis.

Witold Urbanowicz, Transport-publiczny.pl: Niedawno Mobilis podpisał umowę w Warszawie na ośmioletnią obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem ośmiu wozów. Jak bardzo jest to ważny kontrakt w portfelu zamówień?

Dariusz Załuska, prezes Mobilis Sp. z o.o.:
Oczywiście, bardzo ważny. Dotyczy Warszawy, czyli miejsca, skąd wyrośliśmy i gdzie realizujemy gros naszych przewozów. Mamy tutaj trzy kontrakty, a niedługo – wraz z wejściem nowej umowy w życie – będzie to już pięć kontraktów. Poza tym jest to umowa na osiem lat – jej wartość sięga ponad pół miliarda złotych. To istotna pozycja. Tym bardziej cieszymy się z wyboru naszej oferty i traktujemy to również jako owoc naszej wieloletniej obecności na rynku warszawskim.

Teraz coraz więcej miast decyduje się na przetargi na obsługę, często dotyczące niewielkich zadań. Jaki pułap zamówienia Państwa interesuje?

Jesteśmy na tyle dużą firmą, że pewne rozdrabnianie się może powodować utratę energii i negatywnie wpływać na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Jesteśmy zainteresowani tymi rynkami, które mają szansę rozwoju, by docelowo móc operować minimalnie pięćdziesięcioma jednostkami. Pułap startowy to dwadzieścia sztuk. W przypadku mniejszej liczby, nie mając lokalnego zaplecza, i tak trzeba wszystko zorganizować jak dla pięćdziesięciu pojazdów.

Jak oceniają Państwo perspektywy naszego rynku?

W mojej ocenie, rynek przewozów pasażerskich będzie jeszcze ewoluował. Obecnie poza stolicą praktycznie tylko Kraków i Wrocław idą podobną drogą, związaną z rosnącym udziałem operatorów niezależnych. Na mniejszą skalę – Bydgoszcz i Trójmiasto. Podobne tendencje widoczne są również w Lublinie. Są jednak białe plamy – Łódź, Poznań, Szczecin i szereg innych większych ośrodków, gdzie funkcjonują tylko miejscy przewoźnicy.

Zalety z wprowadzenia niezależnego operatora już od dłuższego czasu odczuwa Kraków, gdzie nasza ostatnia oferta z ok. 70 pojazdami również była konkurencyjna. Pomijając kwestie czysto finansowe, również pod względem jakości jesteśmy w stolicy Małopolski stawiani za wzór dla przewoźnika miejskiego. Chcielibyśmy też, żeby takie opinie utrwaliły się również i w Warszawie, żeby to właśnie Mobilis wyznaczał poziom jakości.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa ogłosiła przetarg na przewoźników ze 100 autobusami

Prawo & Finanse

Warszawa ogłosiła przetarg na przewoźników ze 100 autobusami

Jakub Dybalski 07 marca 2016

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Komunikacja

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Martyn Janduła 29 lutego 2016

Prezes Mobilisu:  Obniżanie jakości kosztowałoby nas zbyt dużo

Prawo & Finanse

Prezes Mobilisu: Obniżanie jakości kosztowałoby nas zbyt dużo

Witold Urbanowicz 22 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5