Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Miasto może przejąć dworzec Elbląg Zdrój

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2014-06-11 13:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Miasto może przejąć dworzec Elbląg Zdrój
toryfot. RK
PKP SA prowadzi rozmowy z Urzędem Miasta w sprawie przekazania budynku dworca Elbląg Zdrój w zamian za grunty należące do miasta.

Niedawno w lokalnej prasie Zbigniew Czerepko, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji elbląskiego ratusza poinformował, że miasto prowadzi już rozmowy na temat przejęcia budynku dworca Elbląg Zdrój.

- W rozliczeniu chcemy oddać kolei kilkusetmetrowy odcinek nasypu pod torami, będący własnością miasta. 


Kolej też jest zainteresowana zamianą, więc najprawdopodobniej już na jednej z powakacyjnych sesji, radni dostaną do rozpatrzenia projekt uchwały w tej sprawie - powiedział portalowi "Gazety Olsztyńskiej".

- Rzeczywiście, prowadzimy rozmowy z Urzędem Miasta w sprawie przekazania budynku dworca Elbląg Zdrój w zamian za grunty należące do miasta, przez które przebiega infrastruktura kolejowa. Za wcześnie jest, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach - potwierdza w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" Maciej Bułtowicz z PKP SA.

- Poza dworcem Elbląg Zdrój nie planujemy przekazania innych elbląskich dworców na rzecz samorządów - dodał Bułtowicz.

Zdjęcia obecnego stanu dworca Elbląg Zdrój można zobaczyć tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5