Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Remont najstarszych toalet idzie opornie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-27 21:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Remont najstarszych toalet idzie opornie
mat. ZTM Warszawa
Jeszcze w tym roku ZTM chciał wyremontować toalety na stacjach Ursynów, Służew, Wierzbno, Pole Mokotowskie, Politechnika. Ponadto po raz pierwszy powstać miała toaleta na Racławickiej. Nie wiadomo, czy się uda, bo w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta na jedną część.

W październiku ZTM prowadził przetarg na remont toalet na wybranych stacjach metra. Zamówienie jest podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje stacje Ursynów i Służew, druga Wierzbno, a trzecia Pole Mokotowskie i Politechnika. W sumie prace te miały pochłonąć 1,9 mln zł brutto.

Jak się okazało, w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta na część obejmującą stacje Ursynów i Służew. Opiewa ona na kwotę 819 tys. zł brutto, podczas gdy ZTM był skłonny przeznaczyć na ten cel blisko 714 tys. zł. Prace miały zostać zrealizowane do połowy grudnia.

ZTM nie miał szczęścia też z adaptacją lokalu na stacji Racławicka na potrzeby toalety dla niepełnosprawnych. To jedyna stacja bez ogólnodostępnej toalety. Wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę przekraczającą 1 mln zł brutto. ZTM zamierzał natomiast przeznaczyć na ten cel 235 tys. zł brutto. W tej sytuacji postępowanie zostało unieważnione.

Na razie trwa remont toalet na Wilanowskiej. Całe wyposażenie i wystrój są wymieniane. Zamiast ceramicznych sanitariatów pojawią się stalowe – jak na II linii. Ponadto pojawią się przewijaki. Pomieszczenie będzie też przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Podobny remont przeprowadzono już remont na wcześniejszych stacjach od Kabat do Stokłosów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
KTP: Sokołowski i Halamek. Dwugłos o automatyce w metrze

Komunikacja

KTP: Sokołowski i Halamek. Dwugłos o automatyce w metrze

Roman Czubiński 24 października 2016

Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego

Mobilność

Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego

Jakub Madrjas 24 października 2016

Pierwszy pociąg metra Pesy za 2-3 lata

Komunikacja

Pierwszy pociąg metra Pesy za 2-3 lata

Witold Urbanowicz 22 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5