Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódzkie: Startuje kilka pieszych i rowerowych inwestycji z budżetu obywatelskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódzkie: Startuje kilka pieszych i rowerowych inwestycji z budżetu obywatelskiego
fot. Krzysztof Popławski, lic. CC BY-SA 4.0
Samorząd województwa łódzkiego zapowiada realizację kilku zadań z budżetu obywatelskiego realizowanych głównie z myślą o rowerzystach i pieszych. Część przedsięwzięć miała pierwotnie zostać przeprowadzona już w zeszłym roku kalendarzowym. Równolegle toczyć będzie się również inwestycja parkingowa wybrana w tym samym głosowaniu mieszkańców.

Niedawno samorząd województwa łódzkiego rozpoczął nabór projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Równolegle przygotowuje się do realizacji przedsięwzięć, które mieszkańcy wybrali w głosowaniu w roku 2022. Wśród zwycięskich propozycji znalazło się kilka związanych z ruchem pieszych i rowerzystów, ale i z ułatwieniami dla prowadzących samochody.

Ruszają przetargi na niewielkie prace drogowe

W lutym pojawiły się ogłoszenia dotyczące dwóch projektów mających poprawić bezpieczeństwo dzieci docierających pieszo do szkół. Mniejszy o wartości 110 tys. zł polega na stworzeniu interaktywnego przejścia dla pieszych w Szczercowie. Drugi, szacunkowo niemal trzykrotnie droższy, obejmie budowę chodnika w Radomsku. Obie inwestycje przeprowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich, bo dotyczą one odcinków dróg podległych temu organowi.

Kolejne przewidziane do realizacji zadanie dotyczy budowy chodnika w Dobrzelowie w gminie Bełchatów – wartość prac oszacowano na pół mln zł. Podobną kwotę województwo wyda na otwarcie sześciu aktywnych przejść dla pieszych w Tomaszowie Mazowieckim. W Zawadach w gminie Bełchatów ma zaś powstać nowy ciąg pieszo-rowerowy. – To zadanie, ktgórego realizacja została przeniesiona z 2022 r. – poinformował nas Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Części prac nie udało się zrealizować w zeszłym roku

Podobny zakres prac przewidziano w Rossoszycy. Również w tym przypadku UMWŁ zakładał pierwotnie, że roboty zostaną przeprowadzone w zeszłym roku. Na 2023 r. przeniesiona została ponadto budowa chodnika połączona z poprawą oznakowania stojącego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 481 w okolicy Grabna.

Na początku 2023 r. zakończyła się zaś realizacja prac w gminie Wieluń obehjmujących budowę aktywnych przejść dla pieszych. Łączna wartość zadań, które miały zostać przeprowadzone w 2022 r., ale są realizowane z opóźnieniem, przekracza 2 mln zł.

Środki także na transport samochodowy

Na tle stosunkowo licznych zadań wyłonionych głównie z myślą o niechronionych uczestnikach ruchu wyróżnia się zadanie polegające na remoncie parkingu w Sieradzu. – Inwestycję realizuje Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego – wskazują służby prasowe samorządu. W tym przypadku ogłoszenie przetargu powinno nastąpić w drugi kwartale tego roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5