Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Przetarg na wynajem 46 autobusów dla MPK

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-02-28 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Przetarg na wynajem 46 autobusów dla MPK
fot. Łódzka Inicjatywa na rzecz Przyjaznego Transportu
26 autobusów 12-metrowych i 20 przegubowych – to zakres zamówienia, ogłoszonego przez łódzkie MPK. Przewoźnik zamierza wynająć pojazdy na 10 lat. Zadaniem wynajmującego będzie także utrzymanie sprawności technicznej taboru przez cały okres jego wynajmu. 

Wszystkie dostarczone autobusy mają być pojazdami całkowicie niskopodłogowymi i pozbawionymi stopni we wnętrzu. MPK oczekuje co najmniej sześcioletniej trwałości powłok lakierniczych, odporności na korozję i trwałości szkieletu nadwozia. Podobnie jak od kilku lat wszystkie nowo zamawiane przez przewoźnika pojazdy, autobusy muszą być wyposażone w klimatyzację, system monitoringu oraz automaty do sprzedaży biletów.

Głównym kryterium zamówienia jest cena wynajmu, której przyznano 79% wagi. Jednoprocentową wagę przy wyborze oferty będzie miała wartość stawki jednostkowej brutto za każdy tysiąc wozokilometrów przekroczenia względem szacowanego łącznego przebiegu autobusów, powiększonego o 3%. Po 10% punktów zostanie przyznanych za parametry ekologiczne oraz techniczno-użytkowe. W ramach tych ostatnich MPK będzie premiowało jak największą liczbę miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi, powłokę antybakteryjną na siedzeniach, zabezpieczenie antykorozyjne, zgrupowanie wlewów do zbiorników wyrównawczych materiałów eksploatacyjnych w jednym miejscu obsługowym, a także unifikację pod względem marki z już posiadanym taborem (rosną więc szanse Solarisa oraz Mercedesa).

MPK wymaga od oferentów wniesienia wadium w wysokości 1,8 mln zł. Oferty zostaną otwarte 10 kwietnia.

Jak pisaliśmy niedawno, bieżący rok jest pierwszym od 2015, w którym MPK zamówi nowe autobusy. Pojazdy dotrą jednak do przewoźnika prawdopodobnie dopiero w 2019 r. Szanse na szybszą finalizację ma natomiast przetarg na pojazdy segmentu mini (24 8-metrowe autobusy z opcją na 18 kolejnych). Docelowo zarówno większe, jak i mniejsze pojazdy zastąpią najstarsze obecnie posiadane egzemplarze, jednak w okresie przejściowym jest możliwa ich równoległa eksploatacja. Wynika to z planowanych na najbliższe lata inwestycji (rewitalizacja centrum, projekt Tramwaj dla Łodzi) i konieczności uruchamiania komunikacji zastępczej za tramwaje na wielu trasach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź kupuje dziesiątki małych autobusów

Komunikacja

Łódź kupuje dziesiątki małych autobusów

Jakub Madrjas 27 lutego 2018

Łódź ma historyczny wagon 805Na

Komunikacja

Łódź ma historyczny wagon 805Na

Kasper Fiszer 25 lutego 2018

Ozorków: Podawany koszt modernizacji jest przesadzony

Komunikacja

Ozorków: Podawany koszt modernizacji jest przesadzony

Kasper Fiszer 21 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5