Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Linie turystyczne od dziś do końca wakacji

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-05-27 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Linie turystyczne od dziś do końca wakacji
Fot. Kasper FiszerWjazd na pętlę Zdrowie
Łódzkie MPK uruchamia dziś dwie linie weekendowe dowożące mieszkańców do najpopularniejszych miejsc wypoczynku w granicach miasta. Tramwaje i autobusy łączące kompleksy leśne i parkowe z punktami przesiadkowymi kursują średnio co 30 minut. Dojazd komunikacją miejską do miejsc rekreacji mają ułatwić także bilety weekendowe.

Obie linie będą kursowały ze średnią częstotliwością co pół godziny w soboty, niedziele i święta między godziną 10 a 18. Ich kursowanie ma zakończyć się wraz z wakacjami szkolnymi, choć w razie dobrej pogody można spodziewać się wydłużenia o kolejne tygodnie.

Trasy zaplanowano tak, by połączyć większość obiektów rekreacyjnych po północnej i zachodniej stronie miasta oraz zapewnić dogodną przesiadkę na zwykłe linie. Tramwaj T1 będzie kursował między pętlą Wycieczkowa na obrzeżach Lasu Łagiewnickiego a pętlą w parku na Zdrowiu przez Plac Wolności, powtarzając tym samym przebieg obsługiwanej historycznymi wagonami linii 0 sprzed 10 lat. Na Zdrowiu przystanki przed pętlą znajdują się w pobliżu wejść do ZOO oraz Ogrodu Botanicznego, stosunkowo blisko wcześniejszego przystanku znajduje się też aquapark Fala. Autobus T2 połączy natomiast Wycieczkową z ośrodkiem rekreacyjnym w Arturówku, jadąc okrężną trasą przez osiedle Doły i obsługując węzły przesiadkowe Strykowska – Wojska Polskiego oraz Rondo Powstańców 1863 r.

Przy okazji Zarząd Dróg i Transportu przypomina o możliwości korzystania z biletów weekendowych. Ich wprowadzenie było jednym z elementów dokonanej 2 kwietnia zmiany taryfy biletowej. Umożliwiają one podróżowanie komunikacją miejską między godziną 18 w piątek a 3 w poniedziałek za cenę 10 zł. Istnieje też wersja za 12 zł obowiązująca w strefie miejskiej i podmiejskiej. Oba rodzaje biletów są dostępne również jako ulgowe. – Od początku obowiązywania oferty sprzedaliśmy ich już ponad 2100. To dobry wynik – ocenia wicedyrektor ZDiT Michał Chylak.

Niezależnie od linii T1 i T2 MPK we współpracy z Klubem Miłośników Starych Tramwajów, jak co roku, planuje uruchomienie w wakacje linii historycznej obsługiwanej zabytkowym składem 5N+5ND. Nie wiadomo jednak, jaką trasą pojadą tym razem wagony – odcinek Konstantynów Łódzki – Lutomiersk na trasie linii 43, na której kursowały w poprzednich sezonach, jest nieprzejezdny.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Złotówka za pierwszy przystanek? Od września próba na 10

Prawo & Finanse

Łódź: Złotówka za pierwszy przystanek? Od września próba na 10

Roman Czubiński 26 maja 2017

Łódź: NF6D od soboty na linii

Komunikacja

Łódź: NF6D od soboty na linii

Roman Czubiński 26 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5