Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Legionowo wznowi budowę problematycznego dworca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-02-25 08:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Legionowo wznowi budowę problematycznego dworca
fot. Kebe, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W zeszłym roku Legionowo wyrzuciło z placu budowy wykonawcę, który miał zrealizować dworzec kolejowy z wielopoziomowym garażem. Miasto ogłosiło już przetarg na dokończenie prac. Podwarszawskie Legionowo jest jednym z nielicznych samorządów, które podjęły się budowy dworca kolejowego.

W tej chwili legionowski dworzec stanowią kontenery. – To był symbol wstydu. Brak dworca był traktowany jako przejaw niemocy i indolencji władzy – komentował Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. Dlatego też miasto, spełniając oczekiwania mieszkańców, postanowiło zbudować nowy dworzec. Nad inwestycją ciążyły jednak problemy: wpierw upadła firma projektowa, a następnie z zadania nie wywiązał się wykonawca odpowiedzialny za prace budowlane. – To nie jest rozwiązanie modelowe. Nie polecam budowy dworców podmiejskich – podsumowywał Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Urząd Miasta w Legionowe ogłosił właśnie przetarg na dokończenie budowy centrum komunikacyjnego. Inwestycja obejmuje budowę trzykondygnacyjnego dworca przy stacji Legionowo przy ul. Kościuszki. Przewidziano również budowę trzypoziomowego parkingu przy ul. Zegrzyńskiej i drogę łączącą Polną i Piaskową o długości 1 887 m. Ponadto istniejące przejście podziemne pod torami kolejowymi na stacji Legionowo zostanie rozbudowane i przebite na drugą stronę. Od strony osiedla Piaski zostanie zbudowana pochylnia. Ostatnim elementem jest budowa oświetlenia przy al. 1 Dywizji Zmechanizowanej do stacji kolejowej Legionowo.

Termin składania ofert mija 31 marca br. Czas trwania całego zamówienia określono na rok. Oznacza to, że dworzec, garaż i droga mogą być gotowe wiosną 2016 roku. Budowa dworca i zagospodarowanie terenu przy garażu podziemnym potrwają 12 miesięcy. Wcześniej, w ciągu 10 miesięcy, powstać ma połączenie drogowe Polnej z Piaskową. Osiem miesięcy przewidziano na budowę garażu wielopoziomowego oraz rozbudowę przejścia podziemnego. W ciągu czterech miesięcy powstać ma oświetlenie ciągu pieszo-jezdnego.

Więcej na temat przetargu i dotychczasowego przebiegu inwestycji w Monitorze

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Będzie modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Przestrzeń

Będzie modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Jakub Madrjas 14 stycznia 2016

Otwarcie zmodernizowanego dworca Kędzierzyn-Koźle

Przestrzeń

Otwarcie zmodernizowanego dworca Kędzierzyn-Koźle

Michał Szymajda 18 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5