Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

KZK GOP zaprezentowało plan transportowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-02-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
KZK GOP zaprezentowało plan transportowy
KZK GOPW analizie KZK GOP wzięto również pod uwagę połączenia kolejowe. Jednak plany na przyszłość zarządu nie dotyczą kolei
Komunalny Związek Komunikacyjny GOP zaprezentował projekt planu transportowego na lata 2013-2020. Przez najbliższy miesiąc można zgłaszać uwagi do projektu.

Z projektem można się zapoznać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30 od dnia niniejszego ogłoszenia, tj. od 28.02.2013 r. do 25.03.2013 r. Projekt planu transportowego dostępny jest również w wersji elektronicznej.

Uwagi do projektu planu transportowego, w formie pisemnej, z podaniem imienia i nazwiska (lub nazwy jednostki organizacyjnej) i adresu, mogą być składane bezpośrednio w siedzibie KZK GOP, kierowane drogą pocztową, na adres: KZK GOP ul. Barbary 21A, 40-053 Katowice lub przesyłane drogą elektroniczną na adres plantransportowy@kzkgop.com.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 25.03.2013 r.

Jak czytamy w planie transportowym, strategia działania KZK GOP oparta została na następujących założeniach, wynikających z polityki realizowanej przez gminy tworzące Związek:
 • transport zbiorowy w Aglomeracji Górnośląskiej powinien być transportem zintegrowanym,
 • usługi transportowe powinny być dofinansowywane ze środków publicznych z uwagi na korzyści zewnętrzne generowane przez transport zbiorowy oraz z uwagi na społeczne funkcje tego systemu,
 • publiczne finansowanie systemu wymaga szczególnej dbałości o efektywność wykorzystania funduszy, dlatego konieczne jest stosowanie w obsłudze potrzeb transportowych mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej proefektywnościowych mechanizmów rynkowych.
W ramach polityki taryfowej główne kierunki działań mają być następujące:
 • wdrożenie i później wykorzystanie zalet biletu elektronicznego, funkcjonującego w ramach ŚKUP, polegających na możliwości różnicowania ceny z uwzględnieniem jej funkcji dochodowej, wpływu na kształtowanie popytu i możliwości rozliczeń z innymi podmiotami,
 • sukcesywny rozwój sieci Punktów Obsługi Pasażera oraz automatów biletowych na kolejne gminy członkowskie,
 • intensyfikacja kontroli biletowej,
 • rozwijanie badań marketingowych, aby na bieżąco identyfikować potrzeby oraz preferencje komunikacyjne w Aglomeracji Górnośląskiej i wprowadzać nowe rodzaje biletów oraz likwidować te o znikomym zainteresowaniu.

KZK GOP wyróżnia też obszar integracji, w którym główne działania Związku nakierowane są na integrację zarówno obszarową, jak i gałęziową. Planowane działania w tym obszarze to:
 • przygotowanie i wprowadzenie biletu elektronicznego w ramach projektu ŚKUP w formie, która umożliwi integrację z innymi podmiotami funkcjonującymi dotychczas oddzielnie,
 • prowadzenie prac nad integracją transportu zbiorowego Aglomeracji Górnośląskiej w układzie gałęziowym oraz obszarowym (obszar wschodnich i południowych obrzeży Aglomeracji - Jaworzno, Tychy),
 • promowanie systemu przesiadkowego w podróżach realizowanych po terenie Aglomeracji,
 • współuczestniczenie w pracach oraz inicjowanie działań związanych z tworzeniem i rozwojem centrów przesiadkowych na terenie Aglomeracji Górnośląskiej, z możliwością współpracy z różnymi podmiotami w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego,
 • współpraca z gminami i innymi podmiotami (np. w formie partnerstwa publiczno- prywatnego) oraz inicjowanie rozwiązań w zakresie lokalizacji i tworzenia parkingów na potrzeby systemów powiązanego parkowania i korzystania z transportu zbiorowego (tzw. Park and Ride).Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5