Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków zaakceptował ofertę Solarisa na hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-08 10:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków zaakceptował ofertę Solarisa na hybrydy
fot. MPK Kraków
MPK w Krakowie rozstrzygnął przetarg na dostawy do 11 autobusów hybrydowych. Zamawiający zaakceptował jedyną złożoną ofertę Solarisa, który zaoferował pojazdy wcześniej eksploatowane w Norwegii.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 11 autobusów hybrydowych, które nie mogą być starsze niż z 2014 r. Kraków wymagał pojazdów o długości 12-13,5 m i pojemności min. 80 pasażerów, w tym 32-38 na miejscach siedzących. Dopuszczalny układ drzwi to 2-2-2 lub 2-2-0 lub 1-2-0. Zgodnie z wymaganiami autobusy mają być napędzane silnikiem spalinowym i silnikiem elektrycznym w równoległym lub szeregowym systemie hybrydowym. Akumulacja energii elektrycznej w autobusie ma pochodzić z rekuperacji energii hamowania oraz nadmiaru chwilowej mocy silnika wysokoprężnego, które mogą występować jednocześnie lub niezależnie od siebie. Energia elektryczna może być magazynowana w akumulatorach, superkondensatorach bądź innych urządzeniach.

Termin składania ofert minął na początku lutego 2018 r. Jedyną ofertę, opiewającą na kwotę 10,27 mln zł brutto, zaoferował Solaris. – Zaoferowaliśmy Solarisy Urbino jeszcze poprzedniej generacji, z układem hybrydowym amerykańskiej firmy Eaton. To pojazdy poleasingowe, które wcześniej jeździły w Norwegii – mówił nam Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy firmy Solaris.

Oferta Solarisa przekraczała nieco budżet zamawiającego, który był gotów wydać na ten cel 9,47 mln zł brutto. Zamawiający poinformował jednak właśnie o wyborze oferty producenta.

Zamówienie podstawowe obejmuje dostawy dziewięciu autobusów w terminie do czterech tygodni od daty podpisania umowy. Zamówienie opcjonalne obejmuje natomiast dwa autobusy, które mają być przekazane w terminie do trzech tygodni od daty przekazania zawiadomienia o skorzystaniu z opcji. Termin dostawy i montażu okien otwieranych w każdym autobusie standardowym hybrydowym posiadającym okna nieotwierane wynosi do 60 dni od podpisania protokołu odbioru końcowego autobusu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Kraków podpisało umowy na 66 nowych autobusów

Komunikacja

MPK Kraków podpisało umowy na 66 nowych autobusów

inf. prasowa 02 marca 2018

MPK w Krakowie wyposażyło 6 autobusów w panele słoneczne

Komunikacja

MPK w Krakowie wyposażyło 6 autobusów w panele słoneczne

inf. prasowa 28 lutego 2018

MPK Kraków z umową na 30 hybryd Mercedesa

Komunikacja

MPK Kraków z umową na 30 hybryd Mercedesa

Jakub Madrjas 22 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5