Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Konstantynów: Niebawem jazda próbna do Lutomierska

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-08-17 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Konstantynów: Niebawem jazda próbna do Lutomierska
Tramwaj linii Łódź – Konstantynów ŁódzkiFot. Kasper Fiszer
Czy za kilka tygodni do Lutomierska znów będzie można dojechać bez przesiadki? Gmina Konstantynów Łódzki zapowiada, że już w najbliższych dniach do końca trasy linii 43B dotrze pierwszy od wielu miesięcy tramwaj. Na razie będzie to jednak kurs techniczny. Połączenia ogólnodostępne mają zostać wznowione we wrześniu.

Władze Konstantynowa Łódzkiego zapewniają, że wciąż aktualne są ustalenia mówiące o wrześniowym przywróceniu kursów tramwaju na odcinku od trójkąta manewrowego w Konstantynowie do Lutomierska. Torowisko na krótkim fragmencie trasy zostało podmyte w lutym tego roku. Od tamtej pory pasażerowie muszą korzystać z autobusów zastępczych. Wznowienie komunikacji nie było dotychczas możliwe, bo naprawy nie podjęto zaraz po wystąpieniu awarii.

Pierwszy etap przywracania przejezdności został wykonany

W ostatnim czasie odmienne opinie o zakresie niezbędnych prac przedstawiały władze gminy Konstantynów Łódzki i łódzkiego MPK. Przewoźnik tłumaczył, że niezbędna jest nie tylko zlecona w zeszłym miesiącu naprawa 28 metrów toru w okolicy ul. Rszewskiej, ale także kolejnych 300 metrów trasy. – Zakres prac został [już] w pełni uzgodniony z MPK – zapewnia nas jednak obecnie Kacper Demko, kierownik Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim.

Jak stwierdza przedstawiciel lokalnego samorządu, zakończył się pierwszy etap przywracania przejezdności podmiejskiej linii. – W pierwszej kolejności zostało wymienione torowisko (fragment) i przejazd przez ul. Rszewską – relacjonuje. – Obecnie czekamy na bieżącą ocenę stanu torowiska przez MPK i określenie dalszych prac – relacjonuje. '

Za kilka dni odbędzie się przejazd techniczny

Gmina chce, by niebawem na trasę do Lutomierska wjechał pierwszy od pół roku tramwaj, choć na razie nie z pasażerami. – W najbliższych dniach odbędzie się próbny przejazd techniczny Konstantynów – Lutomiersk – usłyszeliśmy w GCI. – Wszelkie starania mają na celu wznowienie kursów od września tego roku – podkreśla w krótkim komunikacie przedstawiciel centrum.

Połączenie tramwajowe Łodzi i Konstantynowa z Lutomierskiem funkcjonuje od roku 1929 i jest jedynym z funkcjonujących do dziś w ramach łódzkiej sieci tramwajów podmiejskich, które nie ma charakteru ściśle aglomeracyjnego. Na końcowym odcinku trasy tramwaj biegnie bowiem przez tereny rolnicze, a sam Lutomiersk nie ma statusu miasta. Malowniczy przebieg sprawia, że w ostatnich latach linia nabiera znaczenia turystycznego. W wakacje uruchamiane są tam kursy obsługiwane taborem historycznym.

Przyszłość linii lutomierskiej wciąż jest niepewna

W tym sezonie konieczne było jednak skrócenie przebiegu ich trasy - podobnie jak innych połączeń codziennych. O przywrócenie przejezdności od początku zabiegała gmina Lutomiersk, która regularnie podkreśla znaczącą rolę komunikacji tramwajowej. Wykonywane obecnie prace mają jednak charakter awaryjny i nie zapewnią wymagającej pilnego remontu kapitalnego trasie pewnej przyszłości w perspektywie średniookresowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Remonty na Gdańskiej i Pomorskiej na razie zgodnie z planem

Komunikacja

Łódź: Remonty na Gdańskiej i Pomorskiej na razie zgodnie z planem

Roman Czubiński 16 sierpnia 2017

Łódź: NF6D zdał egzamin. Czy MPK kupi kolejne?

Komunikacja

Łódź: NF6D zdał egzamin. Czy MPK kupi kolejne?

Roman Czubiński 12 sierpnia 2017

Łódź: Od poniedziałku przebudowa Ronda Solidarności

Komunikacja

Łódź: Od poniedziałku przebudowa Ronda Solidarności

Roman Czubiński 04 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5