Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Jak monitoring GPS floty pojazdów może poprawić wyniki finansowe firmy?

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-04-20 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jak monitoring GPS floty pojazdów może poprawić wyniki finansowe firmy?
fot. ASK NIERUCHOMOŚCIZdjęcie pojazdu drogowego
Branża transportowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Z każdym rokiem firmy coraz więcej produkują i sprzedają, zatem dla dobrze działającej gospodarki niezbędny jest efektywny system transportu. Z powodu dużej konkurencji w tym sektorze warto postawić na innowacyjne rozwiązanie, jakim jest monitoring GPS w transporcie drogowym. Zobacz, jakie najważniejsze korzyści zapewni przedsiębiorstwu wykorzystanie potencjału telematyki.

Zmniejszenie kosztów paliwa

Zacznijmy od rzeczy oczywistych: paliwo to jeden z największych wydatków w każdej firmie dysponującej flotą samochodów. Oznacza to, że wyeliminowanie przyczyn nadmiernego zużycia paliwa może przynieść znaczne oszczędności.

Monitoring GPS pomaga rozwiązać ten problem na kilka sposobów. Dzięki planowaniu trasy GPS
i przekierowywaniu kierowcy na bieżąco można uniknąć korków i problemów wynikających
z gwałtownych zmian pogody. To z kolei pozwala na:
• skrócenie czasu jazdy,
• zmniejszenie długości trasy,
• ograniczenie pracy silnika na jałowym biegu.

Ponadto zyskasz dodatkowe możliwości w kwestii zarządzania paliwem, ponieważ będziesz odpowiadać na potrzeby klientów wysyłając tych kierowców, którzy znajdują się najbliżej danej lokalizacji.

Kolejną zaletą telematyki jest rejestrowanie pracy silnika, co pozwala monitorować, kiedy kierowca gwałtownie przyspiesza, hamuje lub praktykuje inne nawyki powodujące marnowanie paliwa. Co więcej, dowiesz się również, kiedy samochody są używane przez kierowców do celów prywatnych. Promowanie bardziej ekonomicznej jazdy oraz optymalizacja tras pomoże Ci zaoszczędzić spore środki finansowe, zamiast marnować je na nieefektywne zużywanie paliwa.


Konserwacja pojazdów

To kolejna ważna rzecz, jeśli chodzi o kontrolę wydatków. Utrzymanie samochodów w dobrym stanie jest kosztowne, tak samo zresztą jak przestoje spowodowane pobytem pojazdu w warsztacie.

Planowanie konserwacji floty oparte na danych z systemów telematycznych polega m.in. na monitorowaniu przejechanych kilometrów i przepracowanych godzin. Pozwala to na optymalne planowanie harmonogramów serwisowych.

Proaktywne podejście i naprawianie pojawiających się problemów, zanim staną się poważne, znacznie przyczyni się do obniżenia kosztów konserwacji floty samochodów.

Koordynacja pracy

Monitoring GPS umożliwia kompleksowe, holistyczne podejście do każdej operacji prowadzonej przez firmę. Menadżer, zamiast zajmować się każdym pojazdem osobno, zyskuje możliwość jednoczesnego śledzenia wszystkich aspektów związanych z pracą wszystkich kierowców
i samochodów. Wsparcie systemów telematycznych pozwala aktywnie koordynować wszystkie przedsięwzięcia dotyczące funkcjonowania floty, a to z kolei przełoży się na poprawę wyników przedsiębiorstwa.

Lepsza komunikacja

Pomimo możliwości, jakie daje kontakt z kierowcami za pomocą telefonów komórkowych, na polu komunikacji wciąż można wprowadzić wiele ulepszeń. Monitoring GPS ma w kwestii poprawy wydajności pracy kierowców dużo do zaoferowania. Przykładowo, kierowca nie musi już przerywać jazdy, aby informować o swoim położeniu, ewentualnych opóźnieniach itp. Menadżer wszelkie informacje otrzymuje w wygodny sposób poprzez dostęp do aplikacji.

Podsumowanie

Firma, której obecnie zależy na byciu konkurencyjną, powinna wykorzystać potencjał nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Warto wybierać te, które są kompleksowe i zarazem intuicyjne. Dobrym wzorem jest firma Verizon Connect, oferująca wszechstronną platformę zarządzania flotą pojazdów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5