Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Hajnówka rozważy zakup autobusów z napędem alternatywnym

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-02-09 09:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hajnówka rozważy zakup autobusów z napędem alternatywnym
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Trzy Autosany H9, które ma w swoim taborze Hajnówka, być może niedługo doczekają się wymiany na lepsze modele. Tak przynajmniej zapowiada dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w gminie – Ryszard Sawicki. – Rozważam zakup autobusów z silnikami o napędzie alternatywnym – deklaruje.

Trzy linie autobusowe i 12 pojazdów do ich obsługi. Autobusami operuje Zakład Komunikacji Miejskiej w Hajnówce. Tak przedstawia się miejska komunikacja w gminie w województwie podlaskim, zamieszkiwanej przez około 20 tys. mieszkańców.

Mimo że pojazdów w taborze jest niewiele, to jednak problem stanowią Autosany H9-35, które nadal jeżdżą po gminnych drogach i pamiętają jeszcze lata 90. Miasto nie ukrywa, że trzeba zmienić ten stan rzeczy. – Planujemy systematyczne dalsze inwestycje taborowe, które pozwolą zakończyć wymianę ostatnich trzech wyeksploatowanych autobusów – wyjaśnia Ryszard Sawicki dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Hajnówce. Poza Autosanami, w taborze znajdują się takie marki jak Solbus, Mercedes oraz Iveco.

Przed gminą stoi jednak sporo także innych wyzwań. – Modernizacja przystanków autobusowych, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań taryfowo-biletowych i oczywiście zadania w zakresie poprawy jakości usług poprzez wymianę taboru autobusowego – wylicza Sawicki.

Jak się okazuje Hajnówka rozważa zakup autobusów z alternatywnym zasilaniem. Zakup mógłby być sfinansowany z pomocy unijnej. – W ramach nowej perspektywy unijnej rozważam zakup autobusów z silnikami o napędzie alternatywnym. Będę dokładnie monitorować kierunki wsparcia oraz możliwości wykorzystania środków unijnych – deklaruje Sawicki.

Już niebawem powinno ruszyć wnioskowanie o dofinansowanie unijne przez gminy. Wtedy też dowiemy się, czy nadzieja urzędników, co do wymiany wysłużonych pojazdów, się ziści.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Transgraniczna Linia Europejska ma szansę wrócić do Świnoujścia

Komunikacja

Transgraniczna Linia Europejska ma szansę wrócić do Świnoujścia

Martyn Janduła 06 kwietnia 2016

Transport zbiorowy to element infrastruktury

Felietony i komentarze

Transport zbiorowy to element infrastruktury

Dominik Wójcik 15 marca 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5