Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Grudziądz kupuje cztery nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-26 10:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz kupuje cztery nowe autobusy
fot. MZK Grudziądz
MZK w Grudziądzu rozpisał przetarg na dostawy czterech autobusów o długości 12 metrów. Szacunkowa wartość zamówienia to 3,4 mln zł netto. Nowe autobusy mają zostać dostarczone w ciągu 180 dni od zawarcia umowy.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez MZK w Grudziądzu, jest dostawa czterech autobusów niskopodłogowych, jednoczłonowych. Długość pojazdu określono na 11,5-12,2 m, a pojemność na min. 90 osób, w tym maksymalna liczba miejsc siedzących, łącznie z kierowcą, wynosić ma 28. Minimalna liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi to sześć. Poza tym na wysokości drugich drzwi przewidziano miejsce na wózek inwalidzki i dziecięcy. Wymagane są troje drzwi dwuskrzydłowych o szerokości nie mniejszej niż 1.200 mm. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, ładowarki USB (trzy podwójne porty) do ładowania urządzeń mobilnych.

Pojazd ma być wyposażony w silnik o mocy min. 210 kW. Zamawiający określił też maksymalne poziomy emisji CO2 i zanieczyszczeń. Zamawiający wymaga aby oferowane autobusy charakteryzowały się zużyciem energii maksymalnie 12.096.000 MJ dla przebiegu pojazdu 800.000 km. Ponadto MZK oczekuje, że silnik, skrzynia biegów i most napędowy muszą być zunifikowane – we wszystkich autobusach wyprodukowane przez jednego producenta.

Termin składana ofert mija 6 czerwca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które zrealizowały w ciągu ostatnich trzech lat jedną główną dostawę minimum 4 sztuk autobusów niskopodłogowych, jednoczłonowych, trzydrzwiowych z silnikiem diesla spełniającym normę czystości spalin min. EURO 6. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz warunki techniczne (40%). Pod uwagę brane będą pojemność skokowa silnika, moc silnika oraz konstrukcja szkieletu nadwozia i podwozia oraz poszycia zewnętrznego. Dostawy mają zostać wykonane w ciągu 180 dni od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
146 mln zł wsparcia z UE na pomorskie projekty transportowe

Komunikacja

146 mln zł wsparcia z UE na pomorskie projekty transportowe

Jakub Dybalski 26 kwietnia 2017

Grudziądz (najprawdopodobniej) z Solarisem

Prawo & Finanse

Grudziądz (najprawdopodobniej) z Solarisem

Jakub Dybalski 02 lutego 2016

Grudziądz kupi cztery nowe autobusy

Komunikacja

Grudziądz kupi cztery nowe autobusy

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5