Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Gdańsk konsultuje plan transportowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-01-2014
Ostatnia modyfikacja:
22-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Gdańsk konsultuje plan transportowy
fot. WU
Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku poinformował wczoraj, iż opracowany został projekt „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2014-2030” (tzw. Plan transportowy). Dokument, zawiera m.in. kluczowe dla wielu osób, mieszkańców oraz instytucji informacje o planowanych strategicznych działaniach Miasta w sferze zrównoważonego publicznego transportu zbiorowego.

Projekt Planu został udostępniony na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku: www.gdansk.pl/bip, jak również na oficjalnej stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku: www.ztm.gda.pl. Jednocześnie dokument został w dniu wczorajszym wyłożony do publicznego wglądu do dnia 04 lutego 2014 r. w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, ul. Na Stoku 49, gdzie można zapoznać się z jego treścią we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7.00 do 15.00.

Plan transportowy na wstępie kolejno omawia determinanty rozwoju sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Gdańska. Następnie możemy zapoznać się z oceną oraz prognozą potrzeb przewozowych (przyszłego popytu), a także z opisem istniejącej, jak i planowanej sieci komunikacyjnej, obsługiwanej przez lokalny system transportu miejskiego w ramach przewozów o charakterze użyteczności publicznej.

W kolejnej części dokumentu, poświęconej preferencjom pasażerów, zaprezentowano m.in (w czytelnie skonstruowanej tabeli), wszechstronną i mającą charakter ekspercki ocenę realizacji postulatów przewozowych w transporcie publicznym na obszarze Gdańska i gmin ościennych, wraz z równoczesnym określeniem precyzyjnych zaleceń, dotyczących jej poprawy. Ponadto, w osobnym podrozdziale zwrócono uwagę na szczególne potrzeby podróżnych z ograniczoną mobilnością, wyznaczając przy tym minimalne wymogi w wyposażeniu pojazdów.

Na dalszych stronach przedstawiono organizację rynku przewozów. [We fragmencie poświęconym integracji usług publicznego transportu zbiorowego, zidentyfikowano zaś działania w zakresie kształtowania oferty przewozowej, które stanowić będą przedmiot ZTM w Gdańsku i MZKZG].

Końcową, aczkolwiek kluczową dla przyszłości lokalnego transportu miejskiego część Planu Transportowego dla Miasta Gdańska wypełniają informacje nt.:
  • Pożądanego standardu usług przewozowych w przewozach o charakterze użyteczności publicznej;
  • Kierunków rozwoju transportu publicznego;
  • Przyjętych zasad planowania oferty przewozowej publicznego transportu zbiorowego;
  • Planowanej oferty przewozów użyteczności publicznej w Gdańsku i gminach ościennych.
Jak wyjaśnia na swojej stronie zarządca transportu wyłożenie dokumentu daje zainteresowanym stronom możliwość wpływu na jego kształt poprzez zgłaszanie uwag i wniosków, a także merytorycznie uzasadnionych propozycji zmian. Opinie wraz z wnioskami/uwagami/propozycjami zmian dotyczącymi projektu Planu transportowego będą przyjmowane wyłącznie pisemnie z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania, na specjalnie przygotowanym formularzu, którego wzór dostępny jest na podanych stronach internetowych oraz w miejscu wyłożenia dokumentu.

W komunikacie czytamy także, iż wypełnione formularze można przekazywać do dnia 4 lutego 2014 r. w następującej formie:
  • drogą korespondencyjną na adres: Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, ul. Na Stoku 49, 80-874 Gdańsk (liczy się data wpływu),
  • drogą elektroniczną na adres: plantransportowy@ztm.gda.pl, wpisując w tytule wiadomości „Opinia do projektu planu transportowego”,
  • bezpośrednio w sekretariacie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, ul. Na Stoku 49, 80-874 Gdańsk, pierwsze piętro, pokój nr 112, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku ponadto informuje, iż zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, organizator publicznego transportu zbiorowego rozpatruje w/w opinie, a w przypadku uznania za zasadne wniosków w nich zawartych, dokonuje stosownych zmian w projekcie planu transportowego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5