Partnerzy serwisu:
Komunikacja

EBOiR sfinansuje do 50 nowych trolejbusów we Lwowie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-05 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

EBOiR sfinansuje do 50 nowych trolejbusów we Lwowie
fot. MJ
Lwów podpisał umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju na finansowanie odnowy komunikacji trolejbusowej. W ramach tego projektu Elektron dostarczy 50 nowych trolejbusów, odnowiona zostanie sieć trakcyjna oraz zajezdnie tramwajowa i trolejbusowa.

EBOiR zapewni środki finansowe w wysokości ok. 17,5 mln euro na odnowienie komunikacji trolejbusowej we Lwowie. Na pakiet ten składa się 13-letnia pożyczka EBOiR w wysokości 15 mln euro oraz pożyczka w wysokości 2,5 mln euro z funduszu czystych technologii.

Środki pozwolą przedsiębiorstwu Lwiwelektrotrans, które obsługuje 10 linii trolejbusowych na 75-kilometrowej sieci, na zakup do 50 nowych trolejbusów. Projekt obejmuje też naprawę i modernizację trolejbusowej sieci trakcyjnej oraz dwóch zajezdni: tramwajowej nr 2 przy ul. Przemysłowej, a także trolejbusowej nr 3 przy ul. Trolejbusowej. Według założeń dzięki tej inwestycji zużycie energii elektrycznej spadnie o 20%.

Jak wskazują władze miasta, środki przekazywane w ramach pożyczki wesprą lokalny rynek. – Trolejbusy powstaną we lwowskich zakładach firmy Elektron, która wygrała przetarg na europejskim poziomie. Pojazdy wyjadą na ulice w tym roku – mówi Andrij Sadowy, mer Lwowa. Umowę na produkcję podpisano 18 lutego.

Obecnie Lwiwelektrotrans eksploatuje 72 trolejbusy (w tym 10 nowych i 14 relatywnie nowych), 126 tramwajów (w tym dziewięć nowych i 19 używanych z Berlina), a także jeden elektrobus. Władze Lwowa przypominają, że Elektron w ciągu ostatnich pięciu lat dostarczył już 9 nowych tramwajów, 10 trolejbusów, jeden elektrobus i 105 autobusów. Ponadto w zeszłym roku Lwów kupił 100 MAZ-ów, a docelowa liczba berlińskich tramwajów ma wynosić 30. W tym roku Lwów planuje kupić 10 nowych tramwajów. Miasto rozważa też możliwość zakupu 100 elektrobusów. Władze Lwowa chcą do 2020 r. odnowić 70% parku taborowego.

EBOiR pozostaje największym zagranicznym inwestorem publicznym na Ukrainie. Od 1993 r. instytucja wyłożyła prawie 13,1 mld euro na realizację 418 projektów w tym kraju.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Powiat Nysa zamawia siedem autobusów podmiejskich

Prawo & Finanse

Powiat Nysa zamawia siedem autobusów podmiejskich

Jakub Dybalski 05 marca 2019

Przetarg Metra na pociągi po kontroli prezesa UZP. Krok bliżej umowy

Prawo & Finanse

Przetarg Metra na pociągi po kontroli prezesa UZP. Krok bliżej umowy

Witold Urbanowicz 05 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5