Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Siemiatyczach do przebudowy. Jest umowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-17 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Siemiatyczach do przebudowy. Jest umowa
mat. PKP SA
Jednym z dworców, który doczeka się przebudowy w ramach programu Polska Wschodnia, jest obiekt zlokalizowany w pobliżu Siemiatycz. PKP SA podpisały już umowę z wykonawcą prac.

Przedmiotem umowy jest przebudowa dworca w Siemiatyczach leżącego przy linii 31 na odcinku Czeremcha – Siedlce. Dwukondygnacyjny obiekt został wzniesiony w 1956 r. i reprezentuje rozwiązania i architekturę typową dla małych dworców tego okresu.

Prace, zgodnie z podpisaną 12 kwietnia umową, wykona firma SKB. Wartość oferty to blisko 9 mln zł brutto. Na realizację całości prac przeznaczono 47 tygodni.

W części dworcowej przewidziano ogrzewaną poczekalnię z biletomatami, ogólnodostępne toalety. W większości pomieszczeń pojawią się płytki gresowe oraz kasetonowe sufity podwieszane. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zostanie zachowana nastawnia. Wykonawca musi zapewnić ciągłość jej pracy.

Planowane jest ocieplenie budynku styropianem z zachowaniem detalu architektonicznego – pilastrów i gzymsów na elewacjach. Na czas trwania inwestycji zostanie ustawiony dworzec tymczasowy (po zakończeniu prac w jego miejscu zostanie ustawiona wiata przystankowa dla komunikacji autobusowej). Przewidziano zagospodarowanie przestrzeni przed dworcem – powstać ma plac z 14 miejscami parkingowymi. Wyremontowane zostaną także schody łączące parking z dworcem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Imbramowicach do remontu (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworzec w Imbramowicach do remontu (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2019

Dworzec w Malczycach zostanie przebudowany

Przestrzeń

Dworzec w Malczycach zostanie przebudowany

Witold Urbanowicz 10 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5