Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec w Helu pójdzie do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Helu pójdzie do remontu
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Trwają prace projektowe dla przebudowy zabytkowego dworca w Helu. Roboty budowlane mają rozpocząć się w II połowie przyszłego roku. W ramach prac przewidziano m.in. rozbudowę poczekalni sezonowej oraz rozbiórkę wolnostojącego budynku toalet.

Dworzec w Helu jest datowany na rok 1922. Obiekt jest objęty ochroną konserwatorską . – W obrębie budynku dworca, oprócz funkcji dworcowej, znajdują się pomieszczenia wykorzystywane przez spółki kolejowe, m.in. PKP PLK oraz sezonowo PKP Intercity – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z wydziału prasowego PKP SA. W najbliższych latach obiekt zostanie przebudowany.

W sierpniu 2019 r. PKP SA podpisały umowę z wykonawcą prac projektowych dla przebudowy obiektu. Meritum Projekt wykona usługę za 375 tys. zł netto. – Planowane zakończenie prac projektowych to I połowa 2020 r. – mówi Rudzińska-Rdzanek. – Prace budowlane mają się rozpocząć w II połowie 2020 r. Planowane zakończenie inwestycji to przełom 2021/2022 r. – dodaje przedstawicielka PKP SA.

Prace mają mieć kompleksowy charakter. – W ramach inwestycji przewidujemy przebudowę istniejącego dworca oraz przyległego do niego budynku ekspedycji, które będą poddane gruntownej modernizacji wraz z dostosowaniem powierzchni do realnego zapotrzebowania i nowych funkcji. W ramach prac planowane jest oczyszczenie budynku z wtórnych dobudówek – wskazuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek.

Przewidziano poczekalnię stałą oraz zewnętrzną, sezonową – z opcjonalnym wynajmem dla najemców zewnętrznych z zachowaniem funkcji obsługi pasażerów. – Hol dworcowy, pomieszczenia kas oraz sanitariaty będą zlokalizowane w części środkowej budynku dworca na parterze. Do holu/poczekalni będzie wejście od strony peronów oraz od poczekalni zewnętrznej (sezonowej). Obecna poczekalnia będzie miała formę zadaszenia łączącego budynek z rozbudowaną poczekalnią sezonową – wylicza Rudzińska-Rdzanek.  Na piętrze przewidziano pomieszczenia techniczne.

Przewidziano też zagospodarowanie terenu wraz z wyznaczeniem parkingiem dla meleksów. – Wyburzony zostanie budynek, w którym znajdują się toalety publiczne. Zaprojektowane zostaną zadaszona wiata na rowery, miejsca parkingowe dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, parking dla meleksów. Zachowana zostanie i rekultywowana roślinność w okolicy dworca – informuje przedstawicielka PKP SA.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy

Przestrzeń

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy

Witold Urbanowicz 28 listopada 2019

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Przestrzeń

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Witold Urbanowicz 27 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5