Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Helu pójdzie do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Helu pójdzie do remontu
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Trwają prace projektowe dla przebudowy zabytkowego dworca w Helu. Roboty budowlane mają rozpocząć się w II połowie przyszłego roku. W ramach prac przewidziano m.in. rozbudowę poczekalni sezonowej oraz rozbiórkę wolnostojącego budynku toalet.

Dworzec w Helu jest datowany na rok 1922. Obiekt jest objęty ochroną konserwatorską . – W obrębie budynku dworca, oprócz funkcji dworcowej, znajdują się pomieszczenia wykorzystywane przez spółki kolejowe, m.in. PKP PLK oraz sezonowo PKP Intercity – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z wydziału prasowego PKP SA. W najbliższych latach obiekt zostanie przebudowany.

W sierpniu 2019 r. PKP SA podpisały umowę z wykonawcą prac projektowych dla przebudowy obiektu. Meritum Projekt wykona usługę za 375 tys. zł netto. – Planowane zakończenie prac projektowych to I połowa 2020 r. – mówi Rudzińska-Rdzanek. – Prace budowlane mają się rozpocząć w II połowie 2020 r. Planowane zakończenie inwestycji to przełom 2021/20122 r. – dodaje przedstawicielka PKP SA.

Prace mają mieć kompleksowy charakter. – W ramach inwestycji przewidujemy przebudowę istniejącego dworca oraz przyległego do niego budynku ekspedycji, które będą poddane gruntownej modernizacji wraz z dostosowaniem powierzchni do realnego zapotrzebowania i nowych funkcji. W ramach prac planowane jest oczyszczenie budynku z wtórnych dobudówek – wskazuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek.

Przewidziano poczekalnię stałą oraz zewnętrzną, sezonową – z opcjonalnym wynajmem dla najemców zewnętrznych z zachowaniem funkcji obsługi pasażerów. – Hol dworcowy, pomieszczenia kas oraz sanitariaty będą zlokalizowane w części środkowej budynku dworca na parterze. Do holu/poczekalni będzie wejście od strony peronów oraz od poczekalni zewnętrznej (sezonowej). Obecna poczekalnia będzie miała formę zadaszenia łączącego budynek z rozbudowaną poczekalnią sezonową – wylicza Rudzińska-Rdzanek.  Na piętrze przewidziano pomieszczenia techniczne.

Przewidziano też zagospodarowanie terenu wraz z wyznaczeniem parkingiem dla meleksów. – Wyburzony zostanie budynek, w którym znajdują się toalety publiczne. Zaprojektowane zostaną zadaszona wiata na rowery, miejsca parkingowe dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, parking dla meleksów. Zachowana zostanie i rekultywowana roślinność w okolicy dworca – informuje przedstawicielka PKP SA.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Prabutach do przebudowy. Pięć ofert

Przestrzeń

Dworzec w Prabutach do przebudowy. Pięć ofert

Witold Urbanowicz 15 października 2019

Dworzec w Błoniu szykowany do remontu

Przestrzeń

Dworzec w Błoniu szykowany do remontu

Witold Urbanowicz 15 października 2019

Dworce Szepietowo i Jabłoń Kościelna do przebudowy [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworce Szepietowo i Jabłoń Kościelna do przebudowy [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 14 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5