Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworce systemowe powstają w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-05-04 09:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa - PKP SA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworce systemowe powstają w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich
fot. PKP SAbudowa dworca
W Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich trwają prace związane z budową innowacyjnych dworców systemowych. Wkrótce roboty rozpoczną się także w Ciechanowie. PKP SA podpisały już umowę z nowym wykonawcą inwestycji w tej lokalizacji.

Innowacyjne dworce systemowe to pilotażowy projekt PKP SA, który zakłada wyburzenie dotychczasowych obiektów i postawienie w ich miejscu nowych, mniejszych i ekologicznych dworców. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji.

– Innowacyjne dworce systemowe to nasz autorski projekt. Obecnie inwestycją objęte są cztery lokalizacje, niedawno podjęliśmy również decyzję o budowie IDS w Oświęcimiu. Jeśli ten typ dworców sprawdzi się pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym, to podobne obiekty powstaną w innych miejscowościach – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A.

W Mławie trwają obecnie prace związane z murowaniem ścian zewnętrznych oraz wylewaniem stropów wiaty nowego dworca. Wkrótce wykonawca rozpocznie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

Postawiono już wiatę dla nowego dworca i konstrukcję budynku w Nasielsku. Obecnie wykonywane są ściany działowe obiektu. Trwają również prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół dworca. Wykonana została już część parkingu, który ma powstać przed dworcem.

Trwają prace murarskie przy ścianach dworca Strzelce Krajeńskie Wschód oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Niebawem wykonawca rozpocznie również prace związane z budową wiaty dla nowego budynku.

Na początku tygodnia PKP SA podpisały umowę z wykonawcą, który wybuduje dworzec systemowy w Ciechanowie. Inwestycję zrealizuje, podobnie jak w przypadku Mławy i Nasielska, Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Przekazanie placu budowy nastąpi na początku przyszłego miesiąca. Jeszcze w maju wykonawca zorganizuje dla podróżnych dworzec tymczasowy i rozpocznie prace związane z rozbiórką dotychczasowego obiektu.

Dworce systemowe w Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich zostaną oddane do użytku w III kwartale br.

Więcej zdjęć nowych dworców w serwisie Rynek Kolejowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Będzie modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Przestrzeń

Będzie modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Jakub Madrjas 14 stycznia 2016

Kraków. Nie będzie kina w budynku starego Dworca Głównego

Przestrzeń

Kraków. Nie będzie kina w budynku starego Dworca Głównego

Dominik Lebda 14 grudnia 2015

Dworzec w Cz. Cieszynie. Inwestor tnie koszty, miasto protestuje

Przestrzeń

Dworzec w Cz. Cieszynie. Inwestor tnie koszty, miasto protestuje

Łukasz Grzesiczak 12 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5