Partnerzy serwisu:
Komunikacja

CAF dostarczy 26 tramwajów do Maryland w USA

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-19 08:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CAF dostarczy 26 tramwajów do Maryland w USA
mat. prasowe
Firma CAF wyprodukuje 26 pięcioczłonowych tramwajów (LRV) dla planowanej fioletowej linii w stanie Maryland na przedmieściach Waszyngtonu. Nowa trasa jest realizowana w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne (PPP). CAF dostarczy również sześć tramwajów dla Nowej Południowej Walii.

Najnowszy kontrakt hiszpańskiej firmy zakłada dostawę 26 pięcioczłonowych tramwajów dla planowanej linii w amerykańskim Maryland. Umowa zakłada też dostawę części zamiennych, specjalnych narzędzi do obsługi pojazdów oraz wyposażenia testowego. Kontrakt o wartości przekraczającej 200 milionów dolarów będzie realizowała firma CAF USA, która jest spółką zależną CAF. Pojazdy powstaną w zakładach w mieście Elmira w stanie Nowy Jork.

Tramwaje będą obsługiwać tzw. linię fioletową, która połączy miejscowość Bethesda w hrabstwie Montgomery z New Carrollton w hrabstwie Prince George. Na trasie o długości 16,2 mil zaplanowano w sumie 21 przystanków. Trasa zapewni skomunikowanie z czerwoną, pomarańczową i zieloną linią waszyngtońskiego metra, a także trasami MARC i AMTRAK. Przewozy pasażerskie mają ruszyć w 2022 r.

Linia fioletowa jest realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Projekt ten obejmuje zaprojektowanie, wybudowanie, obsługę i utrzymanie trasy, a jego wartość sięga 5,6 miliarda dolarów, z czego koszty budowy wynoszą 2 miliardy dolarów. CAF USA posiada 20% udziałów w spółce, która będzie zarządzać obsługą i utrzymaniem systemu lekkiej kolei przez okres 30 lat.

CAF jest silnie obecne na rynku amerykańskim. W Elmirze realizowano m.in. kontrakty na dostawę 96 składów metra dla Waszyngtonu, 40 lekkich pojazdów szynowych dla Sacramento, stolicy Kalifornii, 28 lekkich pojazdów szynowych dla operatora PAAC w Pitsburgu, a także modernizację 55 pojazdów dla tego przewoźnika. Z zakończonych projektów warto wspomnieć zakończenie dostaw lekkich pojazdów szynowych dla operatora Houston Metro oraz tramwajów dla miast Cincinnati i Kansas City. Aktualnie CAF produkuje 130 wagonów pasażerskich dla AMTRAK oraz lekkie pojazdy szynowe dla operatora tramwajowego MBTA w Bostonie.

Hiszpańska firma odnosi sukcesy także na innych kontynentach, w innych anglosaskich krajach. CAF zdobył też zamówienie od australijskiego operatora tramwajowego New South Wales (TfNSW) na dostawę 6 tramwajów w ramach platformy pojazdów Urbos. Pojazdy te będą wozić pasażerów na nowej linii tramwajowej, która zostanie zbudowana w australijskim mieście Newcastle. Dostawa planowana jest na rok 2018. Pojazdy te będą kontynuacją serii 12 pojazdów dostarczonych do nieodległego Sydney.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ekwador. CAF dostarczy 18 pociągów metra do Quito

Komunikacja

Ekwador. CAF dostarczy 18 pociągów metra do Quito

jd/inf. pras. 21 lipca 2016

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Prawo & Finanse

CAF dostarczy pociągi dla metra w Neapolu

Jakub Dybalski 23 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5