Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Budimex z umową na budowę nowego dworca w Bydgoszczy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2014-05-28 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Budimex z umową na budowę nowego dworca w Bydgoszczy
źródło: PKP SAwizualizacja projektu dworca w Bydgoszczy
PKP SA podpisało dziś umowę z konsorcjum Budimeksu i PW „Lech” na I etap prac związanych z przebudową dworca Bydgoszcz Główna w centrum komunikacyjne za ponad 160 mln złotych.

Modernizacja dworca Bydgoszcz Główna będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 197 mln zł. Oprócz przebudowy budynków zaplanowano gruntowną modernizację przejścia podziemnego wraz z peronami i uporządkowanie przestrzeni wokół stacji.

Jak poinformował po podpisaniu umowy Budimex, ta spółka ma ponad 90–procentowy udział w kontrakcie. Partnerem będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Lech” z Bydgoszczy. Wartość kontraktu wynosi 134 mln złotych netto (164 mln zł brutto).

Zakres prac obejmuje rozbiórkę kolidujących budynków, przebudowę dwóch budynków o charakterze zabytkowym, budowę czterokondygnacyjnego budynku z przeznaczeniem handlowo-usługowym, biurowym i dla pasażerów, budowę parkingu i przebudowę infrastruktury kolejowej, w tym peronów, torów i sieci trakcyjnej. Na realizację inwestycji Budimex ma 1,5 roku.

Społeczna Rada ds. Estetyki w oficjalnym piśmie do prezydenta miasta zgłosiła jednak wiele zastrzeżeń dotyczących projektu przebudowy, który wykonała firma Allplan.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Katowicach powstał ekologiczny biurowiec

Przestrzeń

W Katowicach powstał ekologiczny biurowiec

Emilia Derewienko 25 sierpnia 2014

Które dworce w Polsce są najbardziej rentowne

Prawo & Finanse

Które dworce w Polsce są najbardziej rentowne

Paweł Rydzyński 18 sierpnia 2014

Przy dworcu w Cieszynie powstanie centrum przesiadkowe

Przestrzeń

Przy dworcu w Cieszynie powstanie centrum przesiadkowe

Anna Kostecka 17 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5