Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Białystok ponownie kupuje autobusy. 18 z opcją na 8 kolejnych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-26 02:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Białystok ponownie kupuje autobusy. 18 z opcją na 8 kolejnych
fot. UM Białystok
Białystok rozpisał przetarg na dostawę 15 nowych autobusów przegubowych oraz trzech pojazdów 12-metrowych zasilanych olejem napędowym. To już drugie podejście do nowych pojazdów – w poprzednim postępowaniu nie wystartował żaden producent.

Poprzedni przetarg na zakup nowych autobusów z opcją na kolejne osiem wozów nie przyniósł rozstrzygnięcia. Wpłynęła jedna oferta na dwie hybrydy, ale w części dotyczącej 18 nowych autobusów na olej napędowy nie wystartował ani jeden producent.

Białystok postanowił powtórzyć przetarg w części dotyczącej pojazdów na olej napędowy. Przedmiotem nowego postępowania jest nadal dostawa 18 autobusów. Trzy z nich mają to być pojazdy o długości 11,5-12,2 m, a pozostałe 15 – o długości od 17,5 do 18,2 m. Przetarg zawiera opcję w postaci możliwości zwiększenia zamówienia o cztery autobusy jednoczłonowe i cztery pojazdy przegubowe. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający ma powiadomić wykonawcę w ciągu 14 dni od zawarcia umowy. Zamawiający nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia.

Termin składania ofert mija 1 lutego 2018 r. W przetargu mogą startować wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech dostarczyli co najmniej dwa autobusy jednoczłonowe oraz 10 autobusów przegubowych. Na realizację zamówienia przeznaczono 220 dni.

Miasto zapowiada dalsze zakupy taboru w ramach czterech projektów unijnych. Dzięki temu na ulice Białegostoku do roku 2021 wyjadą w sumie co najmniej 72 nowe, najnowocześniejsze autobusy. Przybliżony łączny koszt to ok. 110 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5