Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Białystok podpisał nową umowę z Nextbike

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-01-03 14:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Białystok podpisał nową umowę z Nextbike
BiKeRfot. BiKeR
Przez kolejne trzy sezony za zarządzanie systemem rowerów miejskich w Białymstoku ponownie odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska. W ramach nowej umowy, BiKeR, czyli Białostocka Komunikacja Rowerowa, zostanie rozbudowany o 4 nowe stacje, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dla dzieci.

Stacje będą czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresach sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada. Firma zajmie się również utrzymaniem i obsługą wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu BiKeR oraz serwisowaniem sprzętu i jego konserwacją.

– Sieć wypożyczalni w Białymstoku bez wątpienia okazała się wielkim sukcesem. Od maja 2014 roku 47 tysięcy mieszkańców skorzystało z niej prawie 1,3 miliona razy, BiKeR zdobywał tak prestiżowe nagrody, jak Podlaska Marka Roku czy Złote Klucze oraz stał się pierwszym w Polsce aglomeracyjnym systemem rowerowym. To w Białymstoku przeprowadziliśmy również pionierską integrację systemu rowerowego z komunikacją miejską – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Nextbike Polska był odpowiedzialny za wdrożenie Białostockiej Komunikacji Rowerowej i zarządzanie siecią w latach 2014-2016. BiKeR wystartował 31 maja 2014 roku - w pierwszym sezonie obejmował 30 stacji i 300 rowerów. W 2015 roku został rozbudowany o 15 lokalizacji i 150 rowerów. Równocześnie, dzięki uruchomieniu stacji w Choroszczy, BiKeR stał się pierwszym aglomeracyjnym systemem w Polsce. W tym samym roku powstał także system w Juchnowcu Kościelnym (2 stacje i 20 rowerów) - kompatybilny z białostockim.

Cztery nowe stacje z rowerami zostaną zlokalizowane w punktach: Popiełuszki/Słonecznikowa, Słonimska/Urząd Miejski, Jana Pawła II/Sikorskiego, Tysiąclecia Państwa Polskiego. Lokalizacje wybrali mieszkańcy w głosowaniu. Jeśli w trakcie umowy okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe stacje wypożyczeń oraz rowery, Miasto będzie mogło zamówić dodatkowy sprzęt.

Na przestrzeni trzech sezonów, odkąd rowery miejskie pojawiły się w Białymstoku 47 090 zarejestrowanych białostoczan skorzystało z systemu 1 269 363 razy. W sezonie 2016 odnotowano 450 632 wypożyczenia oraz 8 475 rejestracji nowych użytkowników.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Białystok. Niewidomi mogą rezerwować tandemy

Komunikacja

Białystok. Niewidomi mogą rezerwować tandemy

Rafał Stawecki 08 czerwca 2016

Białystok. Tandemy w ramach BiKeR-a chętnie wypożyczane

Komunikacja

Białystok. Tandemy w ramach BiKeR-a chętnie wypożyczane

Jakub Dybalski 19 maja 2016

Ruszają rowery miejskie. Jakie są plany ich rozwoju?

Komunikacja

Ruszają rowery miejskie. Jakie są plany ich rozwoju?

Rafał Stawecki 05 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5