Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Białystok ogłasza przetarg na projekt węzła przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-26 14:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Białystok ogłasza przetarg na projekt węzła przy dworcu
mat. Białystok
Białystok ogłasza przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę intermodalnego węzła komunikacyjnego. Inwestycja ma zintegrować komunikację miejską z przeznaczonymi do przebudowy dworcami autobusów regionalnych i kolejowym. Poprawi również warunki ruchu pieszego i rowerowego. Inwestycja przewiduje też wykonanie tunelu pod torami.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę intermodalnego węzła komunikacyjnego w Białymstoku w oparciu o istniejącą koncepcję. Jego szacunkowa wartość to 1,6 mln euro netto.

Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje zadaszone centrum przesiadkowe w Białymstoku w okolicy dworców PKP i PKS, przejście tunelowe dla ruchu kołowego i pieszych pod torami PKP na przedłużeniu ulic Św. Rocha i Zwycięstwa, a także przebudowę ul. Zwycięstwa i ul. Kolejowej. Wartość tej części dokumentacji szacowana jest na 804 tys. euro netto.

Druga część postępowania obejmuje dokumentację projektową dla przebudów ul. Św. Rocha z włączeniem do ul. Lipowej, ul. Boh. Monte Cassino wraz z budową jej przedłużenia do ul. M. Kopernika, ul. Kopernika na odcinku zgodnym z załączoną koncepcją, ul. Łomżyńskiej od ul. Boh. Monte Cassino do ul. M. Kopernika z wyspą centralną, ul. Młynowej (odc. od ul. Boh. Monte Cassino do ul. Kard. St. Wyszyńskiego). Wykonawca musi uwzględnić możliwość podłączenia estakady planowanej nad terenem PKP. Wartość tej części dokumentacji szacowana jest z kolei na 821 tys. euro netto.

Termin składania ofert na dokumentację, oddzielnie dla dwóch części, mija 1 grudnia. Zadaniem wykonawców będzie też pełnienie nadzoru autorskiego. Zamawiający przewiduje, że cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca września 2020 r. Koszt całej, planowanej inwestycji to ponad 145 mln złotych, z czego ponad 125 mln zł to wsparcie Unii Europejskie.

Zadaniem wykonawców będzie też uzyskanie uzgodnień ze spółkami PKP. Przypomnijmy – PKP SA niedługo zleci przygotowanie projektu przebudowy dworca kolejowego. Trwa procedura oceny ofert. Oprócz tego powstanie nowy dworzec PKS. Wykonawca przygotowuje się do rozbiórki istniejącego budynku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice: Co po tramwajach? Trzy projekty unijne związane z transportem

Komunikacja

Gliwice: Co po tramwajach? Trzy projekty unijne związane z transportem

Witold Urbanowicz 26 października 2016

Kielce: Startuje konkurs na przebudowę odlotowego dworca PKS

Przestrzeń

Kielce: Startuje konkurs na przebudowę odlotowego dworca PKS

Witold Urbanowicz 19 sierpnia 2016

Łódź Fabryczna: Węzeł tramwajowy prawie gotowy

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Węzeł tramwajowy prawie gotowy

Roman Czubiński 19 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5