Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocławski Rower Miejski. 9 nowych stacji z budżetu obywatelskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Stawecki

Data publikacji:
2017-02-17 07:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocławski Rower Miejski. 9 nowych stacji z budżetu obywatelskiego
Wrocławfot. L. Kopaczyński/Nexbike
W tym roku Wrocławski Rower Miejski powiększy się o 9 stacji. Ekspansja systemu to wynik realizacji trzech zwycięskich projektów ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego. Każdy z nich zakładał ustawienie nowych punktów wypożyczeń w innych dzielnicach.

Wrocławski Rower Miejski powstał w czerwcu 2011 r. Początkowo składał się z 17 stacji i 140 jednośladów. Dziś punktów wypożyczeń jest 76, rowerów – 760. Lawinowy wzrost zainteresowania systemem odnotowano w 2015 r. Dwukrotne zwiększenie liczby stacji spowodowało wówczas ponad sześciokrotny wzrost liczby wypożyczeń w porównaniu do roku 2014 (maszyny WRM pobrano wtedy 130 tys. razy, rok później - aż 850 tys. razy) oraz rejestrację 40 tys. nowych użytkowników.

Szósty sezon funkcjonowania WRM przyniósł kolejny rekord – odnotowano ponad milion podróży publicznymi rowerami.

Liczba osób zarejestrowanych w WRM wynosi obecnie ponad 140 tys., z czego 26 tys. dołączyło w ubiegłym sezonie.

Olbrzymia fala zainteresowania systemem przełożyła się na społeczną chęć jego dalszej rozbudowy. W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przegłosowano 3 projekty, w wyniku których wrocławska sieć publicznych jednośladów zyska 9 nowych punktów wypożyczeń.

Tak chcieli mieszkańcy

Wspomnianym wyżej projektom przypisano numery 66, 243 i 563. Pierwszy z nich zakładał budowę dodatkowych stacji w Sołtysowicach (przy skrzyżowaniu Sołtysowicka/ Redycka, al. Kasprowicza/ Berenta i obok Centrum Handlowego Korona), drugi - na Muchoborze Wielkim (przy skrzyżowaniu ulicy Tyrmanda/Mińskiej, Trawowej/Zagony i przy parkingu WABCO przy ul. Ostrowskiego), trzeci - na Ołtaszynie i Wojszycach. W ostatnim przypadku potencjalne lokalizacje to skrzyżowania Ołtaszyńska/ Zwycięska, Parafialna/Grota Roweckiego, Strachowskiego/Kutrzeby oraz okolice Agrestowej. Ostateczny wybor zostanie dokonany w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej.

Kompatybilne z tym co jest

Wrocławski Urząd Miejski ogłosił już dialog techniczny w sprawie uruchomienia oraz eksploatacji planowanych stacji. Jego tematem jest rozbudowa istniejącego systemu WRM (nadzorowanego przez Nextbike Polska) w sposób zapewniający pełną kompatybilność z istniejącą siecią. Dodatkowe punkty wypożyczeń powstające w ramach budżetu obywatelskiego mają być obsługiwane przez jedną stronę internetową, zaś korzystanie z nich ma się odbywać na identycznych zasadach.

Po zakończeniu dialogu urzędnicy rozpiszą przetarg. Nowe punkty wypożyczeń mają zostać oddane do użytku przed końcem tegorocznego sezonu.
VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Rower miejski z milionem wypożyczeń w 2016 r.

Komunikacja

Wrocław. Rower miejski z milionem wypożyczeń w 2016 r.

jd/inf. pras. 07 grudnia 2016

Wrocławski Rower Miejski się rozpędza

Mobilność

Wrocławski Rower Miejski się rozpędza

Jakub Dybalski 16 maja 2016

Wrocław porozmawia o rowerach. Czy w nie zainwestuje?

Prawo & Finanse

Wrocław porozmawia o rowerach. Czy w nie zainwestuje?

Jakub Dybalski 08 maja 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS