Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Wrocławski parking za 6 złotych

Dalej Wstecz
Autor:

Paweł Wrabec

Data publikacji:
2014-07-25 12:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocławski parking za 6 złotych
Hala Stuleciafot. Aneta Lazurek, lic. CC
Jak poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher, parking wielopoziomowy we Wrocławiu koło Hali Stulecia ma być otwarty 1 sierpnia. Operatorem została firma Polish Car Parking. Przez trzy miesiące ma testować ceny. Godzina parkowania ma kosztować 6 zł.

Cenę za godzinę parkowania – na razie na próbę – ustalono na 6 zł. Będzie zweryfikowana po trzech miesiącach. To czy się zmieni uzależnione jest od wyników, a konkretnie średniego wykorzystania parkimgu. Założenie, jest takie, że średnio w ciągu tygodnia (biorąc pod uwagę 24 godziny) współczynnik obłożenia wyniesie 42 proc.

Blocher chwali władze Wrocławia i zarząd Hali Stulecia. Twierdzi, że inwestycja była możliwa ze względu na fakt, że część biznesowego ryzyka inwestor wziął na siebie. Według umowy, jeśli wpływy wyniosą mniej niż 80 proc. niż w zakłada biznesplan, inwestor będzie do interesu dokładał. Jeśli plan uda się zrealizować w ponad 100 proc., część uzyskanej nadwyżki popłynie w przeciwną stronę.

- Oczekiwaliśmy podobnych warunków przy budowie parkingów w ramach partnerstwa publiczno–prywatnego w Gdańsku i w Warszawie ale tam nie udało sie ich uzyskać – ujawnił prezes Budimeksu.

Parking na 800 samochodów i 20 autobusów zostanie otwarty nawet wcześniej niż zakładano, bo jeszcze kilka tygodni temu mówiono, że ruszy jesienią. Pisaliśmy o nim tutaj. Jego budowa ma się zamknąć w kwocie 62 mln zł. To jeden z nielicznych przykładów udanej – póki co – współpracy prywatnej firmy i samorządowego inwestora. Miasto nie tylko zdecydowało się na taką współpracę, ale też zobowiązało się do ułatwienia nowemu parkingowi działalności. M.in. w promieniu kilkuset metrów od inwestycji zostaną zlikwidowane miejsca parkingowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. PPP między ZOO a Halą Stulecia

Prawo & Finanse

Wrocław. PPP między ZOO a Halą Stulecia

Jakub Dybalski 13 czerwca 2014

Warszawa: Podziemne parkingi w ramach PPP? Nieprędko

Prawo & Finanse

Warszawa: Podziemne parkingi w ramach PPP? Nieprędko

Witold Urbanowicz 03 kwietnia 2014

Wrocław ma parking zbudowany w formule PPP

Przestrzeń

Wrocław ma parking zbudowany w formule PPP

Edyta Wsół 26 lipca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5