Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Skierniewicach do remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-18 09:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Skierniewicach do remontu
fot. Martyn Janduła
Skierniewice mogą poszczycić się jednym z ładniejszych dworców w kraju. Teraz kolej po kilkunastu latach od poprzedniego gruntownego remontu szykuje kolejną modernizację obiektu, choć jego zakres nie jest jeszcze ściśle określony.

Niedawno informowaliśmy o planach PKP SA związanych z modernizacją ponad stu dworców w kraju. Lista zawierała też dworzec w Skierniewicach. Część komentatorów zwracała uwagę, że obiekt był już niedawno przebudowywany. Przedstawiciele PKP SA przypominają jednak, że remont zakończył się już kilkanaście lat temu. – Ostatnia gruntowna modernizacja dworca została zrealizowana w 2003 r. – wskazuje Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

Dokładny zakres prac nie jest obecnie ściśle określony. – Obecnie przygotowujemy postępowanie na wybór wykonawcy studium wykonalności, które określi zakres planowanych prac. Zakres inwestycji będzie dostosowany do faktycznych potrzeb – wskazuje Bułtowicz. Wiadomo, że obiekt będzie musiał zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. oznaczenia dotykowe dla osób z dysfunkcjami wzroku, które nie były standardem w czasie przeprowadzania prac remontowych).

Dworzec miałby być remontowany w pakiecie z innymi obiektami przy linii kolejowej nr 1 na odcinku Skierniewice – Częstochowa, wraz z dworcem Gałkówek przy liniach nr 17 i 25 oraz dworcem Łódź Chojny. Lista obejmuje dziesięć obiektów: Częstochowa, Gałkówek, Gorzkowice, Koluszki, Łódź Chojny, Płyćwia, Rogów, Rokiciny, Skierniewice, Wilkoszewice. Przetarg na prace projektowe miałby ruszyć 1 listopada, a jego wartość to 10,8 mln zł.

Obecny dworzec w Skierniewicach został oddany w 1875 r. i reprezentuje styl tzw. gotyku angielskiego. Obiekt przez lata dzierżył miano najdłużej remontowanego w kraju. Gruntowna przebudowa, w wyniku której obiektowi przywrócono ceglaną elewację, rozpoczęła się na początku lat 90. XX w. i trwała aż do 2003 r. W dobie ograniczonych środków na kolej i zaniedbanych dworców przedłużający się remont w Skierniewicach w dużej mierze wstrzymywał prace na innych obiektach. Obecnie obiekt słusznie stanowi jedną z wizytówek miasta.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zduńska Wola chce wyremontować dworzec

Przestrzeń

Zduńska Wola chce wyremontować dworzec

Kasper Fiszer 10 lutego 2017

Dworzec i stacja w Gliwicach ukończone

Przestrzeń

Dworzec i stacja w Gliwicach ukończone

inf. prasowa 20 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS