Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-14 14:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej
Wstępny pomysł na węzeł Winnica przy Modlińskiejfot. Martyn Janduła
ZTM w Warszawie prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowego skrzyżowania Modlińskiej i Światowida. To pierwszy etap w stronę realizacji węzła Winnica, umożliwiającego przesiadki między autobusami i tramwajami.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. Zadaniem wykonawcy będzie sporządzenie inwentaryzacji stanu istniejącego, wykonane badań geologiczno-inżynieryjnych, opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, uzyskanie zgód i pozwoleń, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac.

Projektowane skrzyżowanie ulic Światowida i Modlińskiej ma znaleźć się między istniejącymi skrzyżowaniami ulicy Modlińskiej z ulicą Prząśniczek oraz ulicy Modlińskiej z ulicą Winorośli Jak podaje ZTM, celem strategicznym projektu budowy skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida jest podniesienie atrakcyjności i stopnia wykorzystania przez pasażerów transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej. Przyjęte rozwiązania mają zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnowania z odbywania podróży samochodem.

Termin składania ofert mija 14 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

W przyszłości przy skrzyżowaniu ma znaleźć się węzeł przesiadkowy z dociągniętą linią tramwajową. Tramwaje mają dojechać w ten rejon pod koniec 2019 r. W początkowej fazie odcinek ten będzie się kończyć jednak rozjazdem – pętla miałaby zostać oddana do użytku w 2021 r., a cały węzeł z parkingiem przesiadkowym w 2023 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Przestrzeń

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Witold Urbanowicz 27 lutego 2017

Warszawa: Tramwaj do Winnicy w 2019 r., ale bez pętli

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Winnicy w 2019 r., ale bez pętli

Witold Urbanowicz 26 lutego 2017

Warszawa: Pierwsze tramwaje zawiozły pasażerów na Nowodwory

Przestrzeń

Warszawa: Pierwsze tramwaje zawiozły pasażerów na Nowodwory

Witold Urbanowicz 26 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS