Partnerzy serwisu:
Mobilność

W Trzebiatowie też ma powstać świecąca droga rowerowa, ale… tylko 100 m

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-10-14 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Trzebiatowie też ma powstać świecąca droga rowerowa, ale… tylko 100 m
świecąca ścieżka rowerowa w Lidzbarku Warmińskimfot. TPA Pruszków
Województwo Zachodniopomorskie dzięki projektowi „Rowerem przez Południowy Bałtyk" i środkom z unijnego programu Interreg zbuduje m.in. „świetlisty odcinek" w ramach rowerowego szlaku EuroVelo 10. Niestety, sami twórcy nazywają ten pomysł „atrakcją turystyczną”, a nie użyteczną dla rowerzystów infrastrukturą.

– Ten projekt to nie tylko świecący odcinek, który z pewnością stanie się sporą atrakcją. Chcemy pokazać jak trasy rowerowe mogą wyglądać, czego tak naprawdę rowerowi turyści potrzebują i jaką wartość dla rozwoju regionalnej turystyki może dać wyjście na przeciw ich oczekiwaniom. To sygnał do całego sektora gospodarki - rowery wydłużają sezon i tworzą miejsca pracy. Co równie ważne, tym projektem popularyzujemy turystykę rowerową wraz z bałtyckimi sąsiadami. Nasze trasy staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów zagranicznych – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Trasa EuroVelo 10 na Pomorzu Zachodnim przebiega od Świnoujścia do Złakowa w gminie Postomino. Zostanie w pełni zrealizowana w najbliższych latach w ramach Koncepcji Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały szlak przebiega przez siedem krajów, a na terenie Polski ma długość ponad 500 km. Pomorze Zachodnie w ramach projektu Interreg „Rowerem przez Południowy Bałtyk" stworzy m.in. jej modelowy ok. 10-kilometrowy odcinek zawierający wiaty odpoczynkowe (ze stołami, wifi, ładowarkami telefonów komórkowych, rowerowymi zestawami naprawczymi), oraz zbuduje rowerowe parkingi przy zejściach na plaże z boksami dla jednośladów włącznie. Projekt „Rowerem przez Południowy Bałtyk" to również stworzenie w gminie Trzebiatów rowerowej atrakcji turystycznej – 100 m odcinka z fosforyzującej nawierzchni bądź z diodami LED.

Projekt pozwoli także na badanie turystyki rowerowej i zbieranie m.in. takich danych, jak kluczowe atrakcje czy rekomendowane trasy przejazdu. Dla przedsiębiorców działających w branży turystycznej przewiduje się warsztaty budowania partnerstwa i tworzenia ofert turystycznych. Dzięki współpracy z Europejską Federacją Cyklistów trasa uzyska certyfikat EV 10. Badania Federacji wskazują, że będące gwarancją jakości oznakowanie przyczynia się do znaczącego zwiększenie ruchu turystów rowerowych w niektórych regionach Europy.

Wartość zachodniopomorskiej części projektu to blisko 700 tys. zł, z czego dofinasowanie z programu Interreg wyniesie 85 proc. Realizacja projektu Rowerem przez Południowy Bałtyk będzie prowadzona w latach 2017-2019. Współpraca regionów na rzecz dokończenia realizacji całego szlaku, a także jego wspólna promocja ma się przełożyć na zwiększenie ruchu turystycznego oraz ograniczenie jego sezonowości.

Opracowano na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego, a także serwisu kurier.pap.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Jelczu–Laskowicach szukają przewoźnika

Komunikacja

W Jelczu–Laskowicach szukają przewoźnika

Jakub Dybalski 14 października 2016

W Małopolsce budują drogi dla rowerowych długodystansowców

Przestrzeń

W Małopolsce budują drogi dla rowerowych długodystansowców

Jakub Dybalski 03 lipca 2014

Łomża rezyguje z EuroVelo

Prawo & Finanse

Łomża rezyguje z EuroVelo

Rafał Stawecki 04 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS