Partnerzy serwisu:
Komunikacja

W Gdańsku tylko Mercedes w przetargu ma 46 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-22 14:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

W Gdańsku tylko Mercedes w przetargu ma 46 autobusów
fot. ZTM Gdańsk
Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje otworzyła oferty w trzyczęściowym przetargu na zakup 46 autobusów miejskich różnych długości, od MIDI po przegubowe. W postępowaniu wystartował jedynie EvoBus, wyceniając swoje oferty na prawie 80 mln zł.

Gdańskie zamówienie złożone jest z trzech części, oddzielnie dla każdego typu pojazdu. GAiT kupuje 18 autobusów 12-metrowych, 26 autobusów przegubowych i 2 autobusy MIDI, czyli ok. dziesięciometrowych. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (22 marca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie EvoBus, który dostarcza Mercedesy. Firma wyceniła pojazdy 12-metrowe na 25,97 mln zł brutto, przegubowce na 50,80 mln zł brutto, a pojazdy 10-metrowe na 2,84 mln zł brutto.

Oferta przekracza zaplanowany budżet. GAiT wycenił trzy części odpowiednio na 23,24 mln zł brutto, 44,77 mln zł brutto i 2,46 mln zł brutto. Teraz zamawiający przed udzieleniem zamówienia musi podjąć decyzję, czy może zwiększyć budżet. Na dostawy przeznaczono 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS