Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańsk kupuje prawie 46 autobusów rożnych typów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-01-30 14:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk kupuje prawie 46 autobusów rożnych typów
fot. Michał Szymajda
Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozpisała trzyczęściowy przetarg na zakup 46 autobusów miejskich różnych długości, od MIDI po przegubowe. Oferty można składać do 8 marca. Nie wiadomo, ile pieniędzy chcą wydać w Gdańsku, ale oferent, który chce złożyć oferty we wszystkich częściach zamówienia musi dysponować środkami finansowymi w wysokości minimum 31 mln zł.

Na gdańskie zamówienie składa się 18 autobusów standardowej długości, 26 autobusów przegubowych i 2 autobusy MIDI, czyli ok. dziesięciometrowe. Każdy z rodzajów pojazdów GAiT chcą kupić w osobnej części, ale oferenci mogą składać propozycje do dwóch lub wszystkich trzech części zamówienia. Pojazdy mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe, napędzane silnikami diesla spełniającymi normę emisji spalin Euro 6.

W ramach opcji zamawiający zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zamówienia o utrzymanie autobusów.

W pierwszej części chodzi o autobusy klasy MAXI, z dopuszczalnym zakresem długości 11,5–13,5 metra. Muszą pomieścić 90 pasażerów, w tym 28 na pełnowymiarowych miejscach siedzących, a także mieć jedno miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Powinny być wyposażone w troje drzwi w układzie 2–2–2. W drugiej części zamówienia autobusy przegubowe jakie chcą kupić GAiT mają mieć dokładnie 17,5 metra, mieścić minimum 140 pasażerów z czego 40 pasażerów na miejscach siedzących i być wyposażone w czworo drzwi w układzie 2–2–2–2. Wymagane jest też jedno miejsce na wózek inwalidzki i dziecięcy, a także drugie, gdzie zmieści się wózek inwalidzki. Trzecia część zamówienia dotyczy dwóch autobusów MIDI o długości 7,5–10,65 metra. Muszą zmieścić minimum 40 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Powinny być wyposażone w troje drzwi w układzie 2–2–2 i jedno miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy.

Z ciekawych wymagań dotyczących przestrzeni pasażerskiej wskazano, że w każdym miejscu autobusu pasażer musi mieć możliwość złapania się co najmniej dwóch poręczy lub uchwytów w zasięgu obu rąk.

Od oferentów wymagana jest zdolność finansowa w wysokości 10 mln zł (część A zamówienia), 20 mln zł (część B) i 1 mln zł (część C). Składający oferty w więcej niż jednej części muszą dysponować pieniędzmi wynikającymi z sumy wymagań dla każdej części. Co do doświadczenia, to oferenci muszą się wykazać dostawami w ciągu ostatnich trzech lat autobusów podobnych do tych, których dotyczą konkretne części zamówienia – 10 standardowych (część A), 15 przegubowych (część B), 2 MIDI (część C).

W zamówieniu określono trzy główne kryteria oceny ofert w każdej z części – cena (55 proc.), kryteria techniczne (35 proc.) oraz kryterium ekologiczne, oznaczające jak najmniejsze zużycie paliwa według testu SORT 2 (10 proc.). Są trzy podkryteria techniczne. Najważniejsze to rodzaj materiałów i technologia użyte do konstrukcji nadwozia, mniej punktowane to niezależne zawieszenie osi przedniej i możliwość odzyskiwania energii w czasie hamowania.

Na oferty czekają w Gdańsku do 8 marca. Autobusy powinny zostać dostarczone w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk z działką pod nową zajezdnię autobusową

Przestrzeń

Gdańsk z działką pod nową zajezdnię autobusową

Redakcja 22 grudnia 2017

Gdańsk: Moderus Gamma od środy na trasie linii 9

Komunikacja

Gdańsk: Moderus Gamma od środy na trasie linii 9

Witold Urbanowicz 03 października 2017

Gdańsk: Moderus Gamma na testach. Wyjazd w okolicach środy

Komunikacja

Gdańsk: Moderus Gamma na testach. Wyjazd w okolicach środy

Witold Urbanowicz 02 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5