Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Volvo i ABB będą razem robiły autobusy elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-07-24 13:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Volvo i ABB będą razem robiły autobusy elektryczne
autobus hybrydowy Volvoźródło: Volvo
Obie firmy podpisały porozumienie o współpracy. Ma ona polegać na dostosowaniu autobusów Volvo do systemów elektrycznego ładowania, produkowanych przez ABB. Pierwsze takie autobusy, póki co hybrydowe, wyjadą na ulice Luksemburga w 2015 r.

Operator Sales–Lentz zamówił 12 pojazdów. Był pierwszym europejskim operatorem autobusów hybrydowych Volvo. Korzystał z nich już w 2009 r. Obecny projekt powstaje w ramach Luksemburskiej Sieci Mobilności (LMN), która łączy różne projekty transportowe w księstwie w celu wykorzystania ich synergii i rozwijania wspólnej przyszłościowej wizji mobilności.

Wspomniane pojazdy zostaną oficjalnie zaprezentowane na wystawie IAA w Hanowerze we wrześniu tego roku. Pierwsze w pełni elektryczne autobusy Volvo zostaną wprowadzone do użytku w 2015 r. w ramach projektu ElectriCity w Goteborgu w Szwecji.
Do tej pory Volvo dostarczyło prawie 1,6 tys. hybryd do 21 krajów na świecie. Z kolei ABB, jako lider rozwiązań szybkiego ładowania, od 2010 roku dostarczył ponad 1,5 tys. układów szybkiego ładowania prądem stałym przeznaczonych do pojazdów pasażerskich na całym świecie, a także wprowadził sieci ładujące dla użytkowników motoryzacyjnych, komunalnych, rządowych i detalicznych, w tym sieci ogólnokrajowe w Holandii, Estonii i Danii.

Na czym konkretnie będzie polegała współpraca między ABB a Volvo? Jak informuje firma autobusowa, obejmie prace nad rynkową standaryzacją technologii szybkiego automatycznego ładowania pojazdów. Technologia ta może składać się z protokołu komunikacyjnego pomiędzy infrastrukturą ładującą i e-busem, z elektrycznego interfejsu i specyfikacji systemu automatycznego połączenia (ACS). System ACS umieszczony jest na dachu autobusu i łączy pojazd z układem szybkiego ładowania na wybranych stacjach ładowania.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Volvo promuje hybrydy. „Od Ełku do Opola”

Komunikacja

Volvo promuje hybrydy. „Od Ełku do Opola”

Jakub Dybalski 04 sierpnia 2014

Cztery hybrydy z Tarnowskich Gór

Komunikacja

Cztery hybrydy z Tarnowskich Gór

Jakub Dybalski 31 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS