Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin przebuduje torowisko tramwajowe na Mickiewicza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-17 15:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin przebuduje torowisko tramwajowe na Mickiewicza
fot. Jan Bartnicki, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Tramwaje Szczecińskie ogłosiły przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Mickiewicza od mostu Akademickiego do Brzozowskiego. Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał rok.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Szczecińskie jest przebudowa torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej w ciągu Mickewicza od mostu Akademickiego do Brzozowskiego. Na realizację przeznaczono do 360 dni od zawarcia umowy.

W sumie pracami ma zostać objęty półtorakilometrowy odcinek trasy prowadzący do pętli Krzekowo. Torowisko w miejscu zaplanowanych prac jest dwutorowe, wydzielone – za wyjątkiem krótkiego odcinka od mostu Akademickiego do Twardowskiego. Założono utrzymanie przystanków tramwajowych w dotychczasowych lokalizacjach. W dalszym ciągu wydzielony fragment torowiska będzie wyłożony tłuczniem.

Termin składania ofert mija 20 czerwca. Najważniejszym kryterium wyboru jest cena (60%). Pozostałe punkty można otrzymać za doświadczenie kierownika budowy (30%) oraz okres gwarancji jakości na roboty budowlane (10%).

Przebudowa torowiska w ciągu Mickiewicza jest częścią unijnego projektu, obejmującego osiem tras o długości blisko 13 km. Wartość dofinansowania to blisko 175 milionów złotych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5