Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Służewiec z nową ulicą, którą sfinansują deweloperzy

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-05-30 12:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Służewiec z nową ulicą, którą sfinansują deweloperzy
fot. Jolanta Dyr, lic. CC BY-SA 3.0
Adgar Poland i miasto Warszawa podpisały umowę w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki. Planowana inwestycja zakłada powstanie jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych oraz miejsc parkingowych. Inwestycja w całości finansowana jest przez firmę Adgar i inne firmy deweloperskie.

Na mocy zawartej umowy Adgar Poland odpowiada za cały przebieg prac związanych z przebudową, jak również za pozyskanie partnerów chętnych do finansowego wsparcia projektu. Koszt inwestycji szacowany jest na 5,5 mln złotych. W obecnej chwili, głównymi inwestorami poza Adgar Poland są Trinity One (należący do funduszu Revetas Capital) oraz Starwood.

– Podpisanie umowy o współpracy między m.st. Warszawa a prywatnymi inwestorami to przykład działania w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Cieszymy się, że są firmy, które podjęły się przeprowadzenia i sfinansowania tego projektu, pokazując, że zależy im na rozwoju tej biznesowej części dzielnicy. Warszawa przekazała część gruntów pod planowaną przebudowę i dzięki takiemu współdziałaniu dzielnica zyska inwestycję, która w połączeniu z realizowaną właśnie modernizacją ulicy Marynarskiej, znacząco usprawni komunikację w tej części Mokotowa.” – powiedział burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński.

Planowana inwestycja zakłada budowę jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnik, drogę rowerową oraz miejsca parkingowe. Na przedłużonej ulicy Suwak zlokalizowane zostaną dwa przystanki komunikacji miejskiej tuż przy wyjściu ze stacji SKM Służewiec. Planowane rozpoczęcie prac i wybór generalnego wykonawcy przebudowy nastąpi natychmiast po uzyskaniu przez miasto decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

– Dzięki przedłużeniu ulicy Suwak oraz połączeniu jej z ulicą Cybernetyki kierowcy i rowerzyści zyskają dodatkowe możliwości dojazdu do budynków biurowych i mieszkalnych, co z pewnością przełoży się na zmniejszenie korków w tym rejonie. Zależy nam, aby ta dzielnica była dobrze skomunikowana z resztą miasta i dlatego wraz z partnerami zaangażowaliśmy się zarówno finansowo, jak i operacyjnie w przeprowadzenie tej inwestycji. Wierzymy, że dzięki takim wspólnym działaniom Biznesowy Mokotów będzie przyjaznym miejscem - zarówno dla pracowników biurowych, jak i mieszkańców tej dzielnicy. Liczymy także na to, iż nasze działanie zachęci innych deweloperów do finansowego wsparcia tej inwestycji - powiedział Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj z Wilanowskiej do Służewca. Teraz studium, budowa do 2022 r.

Przestrzeń

Tramwaj z Wilanowskiej do Służewca. Teraz studium, budowa do 2022 r.

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2017

Strefa Płatnego Parkowania na Służewcu? Niezbędna!

Felietony i komentarze

Strefa Płatnego Parkowania na Służewcu? Niezbędna!

Karina Koziej 03 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5