Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Skierniewice. Honorowanie biletów KM – IC na rok

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2014-12-19 13:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Skierniewice. Honorowanie biletów KM – IC na rok
pociągFot. Kasper Fiszer
Koleje Mazowieckie poinformowały, że wzajemne honorowanie biletów KM i PKP Intercity będzie przedłużone do kolejnej zmiany rocznego rozkładu jazdy w grudniu 2015. Oznacza to koniec wątpliwości pasażerów przy kupowaniu kolejnych biletów miesięcznych. Wciąż nie wypracowano natomiast podobnego porozumienia KM i Przewozów Regionalnych. Dotychczasowe kończy się 31 grudnia.

Dwaj najważniejsi przewoźnicy obsługujący odcinek Skierniewice – Warszawa, PKP Intercity i Koleje Mazowieckie, porozumiały się w sprawie wzajemnego honorowania biletów w nowym rozkładzie jazdy pociągów. Podobnie jak dotychczas, wszystkie bilety obydwu spółek będą obowiązywać także w pociągach drugiego przewoźnika. Ma to częściowo zrekompensować duże trudności związane z trwającą modernizacją linii nr 1 na odcinku Miedniewice – Warszawa Zachodnia. Po jednej z najbardziej obciążonych ruchem pasażerskim tras Polski wciąż kursuje zmniejszona liczba pociągów, niemal codziennie zdarzają się też problemy z utrzymaniem punktualności kursowania.

Porozumienie znów w ostatniej chwili

Tak jak miało to miejsce zazwyczaj przy podpisywaniu podobnych porozumień dotyczących linii skierniewickiej, przewoźnicy poinformowali o przedłużeniu dotychczasowych zasad odprawy dopiero w ostatnim dniu roboczym starego rozkładu jazdy. Po raz kolejny zakresu oferowanych im usług nie mogli być więc pewni korzystający z popularnych na tej trasie biletów okresowych – terminy ich ważności nie są przecież skorelowane ze zmianami rozkładu jazdy, więc większość podróżnych kupowała je, nie znając przyszłych ustaleń obowiązujących w czasie ważności ich biletu.

Umowa na rok da podróżnym stabilność i pewność oferty

Problem ten został jednak rozwiązany na przyszłość. Inaczej niż w trakcie obowiązywania rozkładu 2013/14, przewoźnicy nie będą przedłużać umowy co kilka miesięcy, najczęściej przy okazji korekt rozkładu, ale porozumieli się co do zasad obowiązujących przez rok – do 12 grudnia 2015. Jednoznacznie określona została także budząca we wrześniu tego roku wątpliwości kwestia honorowania biletów w autobusach uzupełniających ruch pociągów w godzinach szczytu przewozowego. – Porozumienie to dotyczy także komunikacji autobusowej tak długo, jak długo taka komunikacja będzie uruchamiana – mówi Jolanta Maliszewska z biura rzecznika prasowego Kolei Mazowieckich.

Więcej w serwisie Rynek Kolejowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Skierniewice. Honorowanie IC – KM nie w autobusach

Komunikacja

Skierniewice. Honorowanie IC – KM nie w autobusach

Kasper Fiszer 02 września 2014

Kolej traci pasażerów – ale nie w aglomeracji warszawskiej

Komunikacja

Kolej traci pasażerów – ale nie w aglomeracji warszawskiej

Jakub Madrjas 11 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS