Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Przebudowa dworca w Wejherowie przesunięta na 2018 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-06 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przebudowa dworca w Wejherowie przesunięta na 2018 r.
fot. Antekbojar, domena publiczna
PKP SA ogłaszają kolejny już przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla dworca w Wejherowie. Jednocześnie oznacza to przesunięcie terminu realizacji z połowy 2017 r. na przyszły rok.

Przedmiotem kolejnego już przetargu prowadzonego przez PKP SA jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji zabytkowego dworca w Wejherowie z 1903 r. Zgodnie z założeniami zasadniczą przebudowę przejdzie wnętrze dworca. Lokalizację zmieni hol główny i kasy PKP. Przewidziano również kasy PKS, dwa lokale komercyjne oraz hol wejściowy do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, które prowadzi Starostwo Powiatowe. Placówka zajmie piętro i poddasze budynku.

Poprzedni przetarg został unieważniony. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 450,9 tys. zł brutto. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, z czego tylko jedna mieściła się w założonym kosztorysie. Komisja przetargowa wykluczyła ją jednak z postępowania, gdyż wykonawca nie potwierdził braku podstaw do wykluczenia oraz nie udzielił wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny. Druga oferta, złożona przez Schuessler-Plan Inżynierzy, przekraczała natomiast budżet o 348,6 tys. zł brutto.

Termin składania ofert mija 17 lutego. O wyborze zadecydują cena (80%) oraz termin realizacji zamówienia (20%). Dokumentacja projektowa powinna zostać wykonana w ciągu 28-30 tygodni od podpisania umowy. Wykonawca będzie też sprawować nadzór autorski nad realizacją prac. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to I połowa 2018 r., natomiast przewidywany okres inwestycji to 10 miesięcy. Wcześniej zakładano, że roboty rozpoczną się w połowie 2017 r.

Warto nadmienić, że równolegle miasto Wejherowo prowadzi przetarg na budowę węzła metropolitalnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej. Dzięki inwestycji pod torami kolejowymi ma powstać tunel zapewniający bezkolizyjną komunikację pomiędzy północną a południową częścią Wejherowa, ale również parkingi dla samochodów i rowerów, przystanki MZK i PKS, postoje TAXI zapewniające integrację różnych form transportu z SKM i PKP. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada 2018 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS