Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Przebudowa dworca w Wejherowie przesunięta na 2018 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-06 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Przebudowa dworca w Wejherowie przesunięta na 2018 r.
fot. Antekbojar, domena publiczna
PKP SA ogłaszają kolejny już przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla dworca w Wejherowie. Jednocześnie oznacza to przesunięcie terminu realizacji z połowy 2017 r. na przyszły rok.

Przedmiotem kolejnego już przetargu prowadzonego przez PKP SA jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji zabytkowego dworca w Wejherowie z 1903 r. Zgodnie z założeniami zasadniczą przebudowę przejdzie wnętrze dworca. Lokalizację zmieni hol główny i kasy PKP. Przewidziano również kasy PKS, dwa lokale komercyjne oraz hol wejściowy do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, które prowadzi Starostwo Powiatowe. Placówka zajmie piętro i poddasze budynku.

Poprzedni przetarg został unieważniony. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 450,9 tys. zł brutto. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, z czego tylko jedna mieściła się w założonym kosztorysie. Komisja przetargowa wykluczyła ją jednak z postępowania, gdyż wykonawca nie potwierdził braku podstaw do wykluczenia oraz nie udzielił wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny. Druga oferta, złożona przez Schuessler-Plan Inżynierzy, przekraczała natomiast budżet o 348,6 tys. zł brutto.

Termin składania ofert mija 17 lutego. O wyborze zadecydują cena (80%) oraz termin realizacji zamówienia (20%). Dokumentacja projektowa powinna zostać wykonana w ciągu 28-30 tygodni od podpisania umowy. Wykonawca będzie też sprawować nadzór autorski nad realizacją prac. Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to I połowa 2018 r., natomiast przewidywany okres inwestycji to 10 miesięcy. Wcześniej zakładano, że roboty rozpoczną się w połowie 2017 r.

Warto nadmienić, że równolegle miasto Wejherowo prowadzi przetarg na budowę węzła metropolitalnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej. Dzięki inwestycji pod torami kolejowymi ma powstać tunel zapewniający bezkolizyjną komunikację pomiędzy północną a południową częścią Wejherowa, ale również parkingi dla samochodów i rowerów, przystanki MZK i PKS, postoje TAXI zapewniające integrację różnych form transportu z SKM i PKP. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada 2018 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS