Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Prezydent Żyrardowa: Obwodnica pozwala nam normalnie żyć

Dalej Wstecz
Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2015-11-18 07:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezydent Żyrardowa: Obwodnica pozwala nam normalnie żyć
dworzec w Żyrardowiefot. Meteor2017, lic. CC bY-SA 3.0
– Musieliśmy wymóc na władzy centralnej budowę obwodnicy Żyrardowa. Nie da się opisać tego, co działo się przed powstaniem tej drogi. Dopiero teraz mieszkańcy miasta mogą normalnie żyć – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” prezydent Żyrardowa, Wojciech Jasiński.

Powstała w 2012 roku obwodnica Żyrardowa była kluczową inwestycją drogową miasta. W słusznej sprawie utworzenia niezbędnej drogi ingerował osobiście obecny prezydent Żyrardowa, a ówczesny przewodniczący rady powiatu – Wojciech Jasiński.

– W proteście obywatelskim chodziliśmy po pasach, przepraszając jednocześnie kierowców, że opóźniamy ruch. Musieliśmy jednakże wymóc na władzy centralnej budowę obwodnicy Żyrardowa. Dudniące silniki wysokoprężne, pękające ściany, wypadki i niemożność przejechania główną drogą, doprowadziło do tego, że musieliśmy w sposób nieco naruszający kanwy współpracy z władzą, wymusić, aby ta obwodnica powstała – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” prezydent Żyrardowa, Wojciech Jasiński.

Jak podkreśla włodarz miasta, dopiero po wybudowaniu obwodnicy, mieszkańcy Żyrardowa zaczęli żyć normalnie. – Przed powstaniem obwodnicy główna ulica miasta to był ciąg samochodów przez cały Żyrardów, powstawał korek na 7-8 km. W korku stały również samochody, skierowane na Żyrardów, w związku z remontem obwodnicy Warszawy. Obecnie, w ciągu kilku minut możemy dojechać do wszystkich instytucji i sklepów w sposób w zupełnie normalny. Nie wyobrażam sobie teraz inaczej funkcjonować w moim mieście – podsumowuje komfort życia w mieście prezydent Żyrardowa.

Obwodnica jest bardzo istotna nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także dla podróżnych – droga łączy się bowiem z autostradą A2 i stanowi bezpośrednie przejście do S8, łączącej Warszawę z Katowicami. – Obwodnica Żyrardowa połączyła zarówno trasę ogólnopolską z trasą A2, jak i wszystkie węzły dojazdowe z mniejszych miejscowości. Ta droga nie tylko służy miastu, pozwala również wyprowadzić podrzędny ruch z miejscowości podżyrardowskich – przekonuje prezydent Jasiński.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: III rama powinna powstać?

Komunikacja

Poznań: III rama powinna powstać?

Olga Plesińska 18 marca 2016

Astaldi: O budowę tunelu pod Ursynowem jesteśmy spokojni

Przestrzeń

Astaldi: O budowę tunelu pod Ursynowem jesteśmy spokojni

Łukasz Malinowski 03 kwietnia 2016

Południowa Obwodnica Warszawy odblokowana

Przestrzeń

Południowa Obwodnica Warszawy odblokowana

Edyta Wsół 18 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS