Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PORR z trzecim zleceniem na metro w Katarze

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-11-16 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PORR z trzecim zleceniem na metro w Katarze
źródło Porr
Konsorcjum, którego liderem jest Mitsubishi Heavy Industries Ltd., któremu Qatar Railways Company zleciła implementację techniki systemowej w metrze w Katarze powierzył firmie PORR wykonanie 170 km nawierzchni bezpodsypkowej. W tym samym czasie austriacka firma buduje jedną z linii tamtejszego metra – Green Line.

Zlecenie obejmuje produkcję, dostawę i montaż płyt torowiskowych dla trzech linii metra (Green, Red i Gold Line). Projekt będzie realizowany przez PORR Bau GmbH w kooperacji z lokalną spółką córką PORR Qatar Construction W.L.L. Wartość kontraktu wynosi 150 milionów euro.

Wykonywany będzie całościowy system torowy dla poszczególnych linii metra, przy czym prace będą przebiegać z podziałem na dwie główne fazy: przygotowanie i produkcja płyt torowiskowych oraz montaż nawierzchni torowej. W celu dotrzymania wyznaczonego czasu budowy praca przy wbudowywaniu prefabrykowanej nawierzchni bezpodsypkowej w torach i rozjazdach będzie się odbywać wieloma zespołami w systemie zmianowym.

– System Slab Track” PORRa optymalnie nadaje się do specyficznych warunków panujących w regionie i jednocześnie jest łatwy w utrzymaniu. Technologię tę można też perfekcyjnie wykorzystać dla projektów szlakowych i towarowych przewozów kolejowych w Katarze, Omanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Dla nas są to atrakcyjne rynki infrastrukturalne, w których już teraz posiadamy swoje biura – mówi prezes PORR Karl-Heinz Strauss.

PORR po raz pierwszy wykorzystał System Slab Track w Austrii w 1989 roku.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Przestrzeń

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Pesa z dofinansowaniem na pociąg metra

Przestrzeń

Pesa z dofinansowaniem na pociąg metra

Witold Urbanowicz 02 marca 2016

Krzywy Róg: Podziemny tramwaj tymczasowo od 30 lat

Komunikacja

Krzywy Róg: Podziemny tramwaj tymczasowo od 30 lat

Kasper Fiszer 27 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS