Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pabianice: Koniec problemów z kursowaniem tramwaju?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-11-23 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pabianice: Koniec problemów z kursowaniem tramwaju?
Tramwaj w PabianicachFot. Kasper Fiszer
Czy udało się poprawić trudną sytuację pasażerów korzystających z podmiejskiego tramwaju z Łodzi do Pabianic? Po awaryjnej naprawie sieci energetycznej na linii pabianickiej wielokrotnie dochodziło do zatrzymań związanych właśnie z problemami z zasilaniem. Po ostatnim przeglądzie wykluczono szereg przyczyn spadków napięcia, ale dokonano pewnych zmian w działaniu podstacji elektrycznych.

Kilkakrotnie opisywaliśmy już na naszych łamach problemy eksploatacyjne, jakie wyniknęły po wznowieniu ruchu tramwajowego na podmiejskiej linii z Łodzi do Pabianic. Relatywnie często zdarzały się tam wstrzymania ruchu, które dezorganizowały funkcjonowanie międzygminnego połączenia nawet na kilka godzin w związku z kumulowaniem się opóźnień. W zeszłym tygodniu władze Pabianic spotkały się w tej sprawie z dyrekcją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź, które od przeszło dekady pełni na tej trasie rolę przewoźnika.

M8C mogą kursować do Pabianic bez przeszkód

– Kompleksowa modernizacja układu torowego, peronów przystankowych, zasilania itd. realizowana w ramach projektu unijnego rozpocznie się dopiero za rok – przypomniał na niedawnej konferencji prasowej Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – Latem odbyła się natomiast doraźna naprawa sieci energetycznej. Tym większe rozczarowanie i moje, i pasażerów, że problemy występują właśnie w zakresie zasilania – stwierdził.

Po rozmowach pomiędzy pabianickim samorządem a łódzką spółką MPK przeprowadziło przegląd nowej sieci trakcyjnej. Jak wskazywał Grzegorz Mackiewicz, kontrola wykluczyła spośród przyczyn częstych awarii problemy z izolatorami sekcyjnymi i stycznikami. Wiadomo ma być też, że wstrzymania nie są wynikiem kierowania do obsługi trasy wagonów Düwag M8C, które przed przeprowadzeniem naprawy sieci zostały wycofane z linii 41 ze względu na problemy z ich eksploatacją w warunkach zdegradowanej infrastruktury energetycznej.

Wykonawca wywiązał się z zadania prawidłowo

– Spadki napięcia wystąpiły wtedy, kiedy akurat te składy kursowały na terenie Łodzi – argumentował prezydent. Podkreślił też, że w opinii samorządu i MPK letnie prace przeprowadzone przez krakowski Progreg zostały zrealizowane dobrze. Dodał także, że nie zaobserwowano dodatkowych, powstałych już w ostatnim okresie uszkodzeń, np. pęknięć izolatorów.

– W związku z tym na chwilę obecną najbardziej prawdopodobne jest, że przyczyną wstrzymań są spadki napięcia na podstacjach – ocenił Grzegorz Mackiewicz. Dotychczasowe komplikacje mają ustać po wprowadzonych już w życie zmianach w zakresie parametrów przesyłu prądu na linię trakcyjną. Rzeczywiście można zauważyć w tym zakresie istotną poprawę: ruch tramwajowy odbywa się w ostatnich dniach płynnie. – Na tegoroczny remont wydaliśmy ok. 700 tys. zł, a Ksawerów – kolejne 300 tys. zł – przypomniał prezydent Pabianic. Wyrażał on nadzieję, że nakłady te pozwolą na sprawne funkcjonowanie przewozów do czasu rozpoczęcia robót związanych z projektem RPO.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Zagrożenia zawieszeniem ruchu nie ma

Komunikacja

Pabianice: Zagrożenia zawieszeniem ruchu nie ma

Kasper Fiszer 20 listopada 2017

Łódź: Wkrótce remont dawnego Dworca Tramwajów Podmiejskich

Komunikacja

Łódź: Wkrótce remont dawnego Dworca Tramwajów Podmiejskich

Kasper Fiszer 17 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5