Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lublin przygotuje projekty węzłów przesiadkowych i przystanków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-11 08:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin przygotuje projekty węzłów przesiadkowych i przystanków
fot. Martyn Janduła
Przedmiotem toczącego się w Lublinie przetargu jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy, modernizacji przystanków i węzłów przesiadkowych. Lublin, który stara się o środki unijne, zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu czterech lat.

W sumie część dotycząca węzłów przesiadkowych obejmuje osiem zadań. Węzły przewidziano przy ul. Żeglarskiej, ul. Józefa Franczaka Lalka – w rejonie granicy miasta, al Kraśnickiej, ul. Granitowej, ul. Zbożowej, ul. Osmolickiej i ul. Abramowickiej (dla tej ostatniej lokalizacji powstał już projekt, teraz ma on zostać uwzględniony w dokumentacji środowiskowej). Ponadto przy istniejącej pętli przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grenadierów przewidziano parking przesiadkowy Park&Ride.

Przewidziano też szereg zadań związanych z przebudową zespołów przystanków. Chodzi o przystanki w rejonie ul. Związkowej, Poczekajki, ronda Dmowskiego, ul. Mickiewicza, Dworca Głównego PKP – ul. Kunickiego i Turystycznej – przystanku kolejowego Lublin Zadębie. Ponadto przewidziano remont ul. Wygodnej oraz przebudowę przyległych dróg w niezbędnym zakresie i budowę infrastruktury przystankowej i około przystankowej.

Termin składania ofert mija 14 kwietnia. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz doświadczenie projektanta drogowego (40%). Zamawiający oczekuje, że projekty budowlane, wykonawcze, studia wykonalności i inne dokumenty będą gotowe do końca 2018 r. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za nadzór autorski – roboty przewidziane są w okresie do czterech miesięcy od podpisania umowy.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Obiecujący początek miejskiej kolei we Wrocławiu [zdjęcia]

Komunikacja

Obiecujący początek miejskiej kolei we Wrocławiu [zdjęcia]

Michał Szymajda 10 kwietnia 2017

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi

Przestrzeń

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi

Witold Urbanowicz 13 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS