Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu korzystamy z plików cookie. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Przedmiotem toczącego się w Lublinie przetargu jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy, modernizacji przystanków i węzłów przesiadkowych. Lublin, który stara się o środki unijne, zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu czterech lat.
W sumie część dotycząca węzłów przesiadkowych obejmuje osiem zadań. Węzły przewidziano przy ul. Żeglarskiej, ul. Józefa Franczaka Lalka – w rejonie granicy miasta, al Kraśnickiej, ul. Granitowej, ul. Zbożowej, ul. Osmolickiej i ul. Abramowickiej (dla tej ostatniej lokalizacji powstał już projekt, teraz ma on zostać uwzględniony w dokumentacji środowiskowej). Ponadto przy istniejącej pętli przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grenadierów przewidziano parking przesiadkowy Park&Ride.
Przewidziano też szereg zadań związanych z przebudową zespołów przystanków. Chodzi o przystanki w rejonie ul. Związkowej, Poczekajki, ronda Dmowskiego, ul. Mickiewicza, Dworca Głównego PKP – ul. Kunickiego i Turystycznej – przystanku kolejowego Lublin Zadębie. Ponadto przewidziano remont ul. Wygodnej oraz przebudowę przyległych dróg w niezbędnym zakresie i budowę infrastruktury przystankowej i około przystankowej.
Termin składania ofert mija 14 kwietnia. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz doświadczenie projektanta drogowego (40%). Zamawiający oczekuje, że projekty budowlane, wykonawcze, studia wykonalności i inne dokumenty będą gotowe do końca 2018 r. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za nadzór autorski – roboty przewidziane są w okresie do czterech miesięcy od podpisania umowy.
Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.
Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.
Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.