Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Legnica. Gmina kupuje osiem nowych autobusów. Połowa to hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-03-15 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Legnica. Gmina kupuje osiem nowych autobusów. Połowa to hybrydy
autobus w Legnicyfot. MOs810, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Legnica rozpisała przetarg na nowe pojazdy. Jest podzielony na dwa zadania. Pierwszy dotyczy autobusów napędzanych silnikami diesla. Drugie dotyczy czterech autobusów hybrydowych.

Zakupy autobusów mają miejsce w ramach zadania „Ograniczenie niskiej emisji transportowej w Legnicy poprzez zakup nowoczesnych autobusów miejskich na potrzeby transportu zbiorowego wraz z rozbudową systemu dynamicznej informacji przystankowej (DIP)”, które jest współfinansowane ze środków RPO dla województwa dolnośląskiego.

Przedmiotem zamówienia w pierwszym zadaniu są dwa autobusy 12–metrowe oraz dwa autobusy 15–metrowe. Wszystkie powinny być napędzane silnikiem diesela spełniającym normę emisji spalin Euro VI. W zadaniu drugim przedmiotem zamówienia są cztery autobusy hybrydowe o długości 12 metrów. W tym zadaniu silniki spalinowe w zamawianych hybrydach również powinny spełniać normę Euro VI.

Legnica nie opublikowała jeszcze specyfikacji kupowanych pojazdów. Wszystkie mają trafić do dolnośląskiego miasta pod koniec obecnego lub w przyszłym roku. Jeśli chodzi o diesele to dwa 12–metrowe pojazdy i jeden z 15–metrowy powinny zostać dostarczone do końca listopada, a czwarty autobus ma trafić do odbiorcy w przyszłym roku, w terminie od stycznia do połowy października. Taki sam termin dostaw, jak dla tego czwartego autobusu, wskazano dla hybryd.

Od oferentów wymaga się zdolności ekonomicznej i finansowej, która pozwoli na bezpieczną realizację dostaw. W przypadku pierwszego zadania określono ją na 4,5 mln zł, a dla drugiego – 7,5 mln zł. Muszą się też wykazać doświadczeniem. W przypadku pierwszego zadania konieczne jest wykonanie w ciągu ostatnich trzech lat minimum dwóch dostaw, po dwa autobusy 12–metrowe i dwa 15–metrowe, czyli w sumie czterech z obu rodzajów. W przypadku hybryd konieczne jest wykazanie sią co najmniej dwiema dostawami po dwa takie pojazdy, czyli w sumie sprzedażą czterech hybryd.

Oferty zostaną otwarte 29 marca.

Trudno się spodziewać by zamówienie trafiło do innego producenta niż Solaris. MPK w Legnicy jest szczególnym przykładem miejskiego przewoźnika, bo nie należy w całości do miasta. Kilka procent udziałów MPK ma… Solaris i pojazdy właśnie tego producenta dominują we flocie. MPK korzysta z 65 autobusów.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Katowice. MAN pokonał Solarisa. Na silnik nie ma rady

Prawo & Finanse

Katowice. MAN pokonał Solarisa. Na silnik nie ma rady

Jakub Dybalski 15 marca 2017

Sosnowiec: Jedna oferta na elektryki. Teraz się uda?

Komunikacja

Sosnowiec: Jedna oferta na elektryki. Teraz się uda?

Witold Urbanowicz 14 marca 2017

Kalisz kupuje dziewięć autobusów, w tym pięć hybrydowych

Komunikacja

Kalisz kupuje dziewięć autobusów, w tym pięć hybrydowych

Jakub Dybalski 10 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS