Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków ogłosił przetarg na budowę Trasy Łagiewnickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Agnieszka Serbeńska

Data publikacji:
2016-08-24 14:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków ogłosił przetarg na budowę Trasy Łagiewnickiej
fot. Pixabay
Budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie staje się coraz bardziej realna. Rozpisany został przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi, która jest fragmentem tzw. III obwodnicy Krakowa, wiodąc na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Beskidzką i z ul. Halszki. Jednym z ważniejszych elementów tego zadania jest linia tramwajowa, która połączy Kurdwanów z ul. Zakopiańską.

W ramach aktualizacji Programu Funkcjonalno-Użytkowego przyjęto, że główny ciąg Trasy Łagiewnickiej będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Natomiast na odcinkach między węzłami, tam gdzie planowane jest poprowadzenie komunikacji autobusowej, zostanie wprowadzony dodatkowy pas, przeznaczony wyłącznie dla transportu zbiorowego. – Nie przewiduje się poprowadzenia ruchu autobusowego od Grota Roweckiego do Kobierzyńskiej, w tunelach pod Turowicza i Herberta i pod Zakopiańską. Tam jezdnie będą miały pod dwa pasy – na oficjalnym portalu miasta wyjaśnia Jerzy Marcinko, prezes miejskiej spółki Trasa Łagiewnicka, odpowiedzialnej za realizację tego projektu.

Sfinansowanie tego przedsięwzięcia nastąpi we współpracy pomiędzy spółką Trasa Łagiewnicka a Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i bankami komercyjnymi. Spółka Trasa Łagiewnicka uzyskała zgodę Ministerstwa Rozwoju w zakresie zamiany beneficjenta środków unijnych na budowę linii tramwajowej od Witosa do Zakopiańskiej. Wcześniej to miasto miało ubiegać się o te środki. Spółka ma już przygotowywany wniosek o dotację. Zgodnie z planem, będzie złożony do końca tego roku.

Trasa Łagiewnicka – wraz z trasami Pychowicką i Zwierzyniecką – jest jednym z elementów trzeciej obwodnicy Krakowa po zachodniej stronie miasta. Planowana droga mierzy blisko 4 km, a je koszt szacowany jest na 1,3 mld zł. To projekt kluczowy dla usprawnienia ruchu między dzielnicami Krakowa, w tym dla rozładowania korków na alejach Trzech Wieszczów i uspokojenia ruchu w dzielnicach Zwierzyniec i Krowodrza. O tym pisaliśmy TUTAJ

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław wydzierżawi 60 autobusów. Przetarg jesienią

Prawo & Finanse

Wrocław wydzierżawi 60 autobusów. Przetarg jesienią

Jakub Dybalski 24 sierpnia 2016

Szymany. Nowy rozkład dopasowany do lotów? Dobre sobie...

Komunikacja

Szymany. Nowy rozkład dopasowany do lotów? Dobre sobie...

Jakub Madrjas 24 sierpnia 2016

Północna Opolszczyzna ma plan mobilności

Komunikacja

Północna Opolszczyzna ma plan mobilności

Paweł Rydzyński 24 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS