Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Komorniki kupują osiem solarisów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-11 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Komorniki kupują osiem solarisów
fot. WU
Spośród dwóch ofert na zakup ośmiu autobusów miejskich podpoznańskie Komorniki wybrały tę Solarisa. MAN zaproponował autobusy nieco droższe.

Przetarg został ogłoszony w listopadzie. Chodzi o sześć autobusów klasy MAXI, oraz dwa klasy MIDI. Do odbiorcy mają być dostarczane etapami. Pierwsze trzy 12–metrowe autobusy powinny trafić do niego w połowie roku.

Złożono dwie oferty. Solaris zaproponował osiem pojazdów za 8 413 200 zł. Oferta MAN–a opiewała na 8 447 640 zł. MAN zaproponował minimalnie lepsze warunki gwarancji i serwisu (25 proc. rabatu na części zamienne, wobec proponowanego 24 proc. rabatu ze strony Solarisa), ale Solaris wypadł dużo lepiej jeśli chodzi o punktację w kryterium dotyczącym ochrony środowiska i właściwości techniczno–eksploatacyjnych. Było to o tyle istotne, że za kryteria pozacenowe można było uzyskać aż połowę punktów.

Solaris zobowiązał się, że pierwsze trzy autobusy dostarczy w ciągu 163 dni od momentu podpisania umowy. Zgodnie z dokumentacją powinien to zrobić w ciągu 180 dni. Kolejne dwa pojazdy – te krótkie – powinny trafić do Komornik w ciągu 320 dni, a ostatnie trzy autobusy klasy MAXI – w ciągu 420 dni.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki, to przewoźnik, który obsługuje osiem linii autobusowych w Komornikach i Dopiewie na rzecz ZTM Poznań. Korzysta z ponad dwudziestu autobusów. Tegoroczne zakupy są współfinansowane z funduszy unijnych.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2017

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Komunikacja

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Jakub Dybalski 17 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS