Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kalisz. KLA chcą pozyskać dziesięć autobusów na zasadzie leasingu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-07 12:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kalisz. KLA chcą pozyskać dziesięć autobusów na zasadzie leasingu
autobus w Kaliszufot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0
Kaliskie Linie Autobusowe rozpisały przetarg na dziesięć nowych autobusów niskopodłogowych. Mają trafić do miasta najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Leasing przewidziano na 10 lat.

Przedmiotem przetargu jest dziesięć jednoczłonowych, fabrycznie nowych, niskopodłogowych pojazdów. Jak zaznacza zamawiający chodzi o pojazdy o najnowszej wersji nadwozia oferowanej przez danego producenta. Chodzi o autobusy z silnikiem diesla.

W Kaliszu czekają na oferty do 18 stycznia. Autobusy mają być dostarczane sukcesywnie, ale wszystkie muszą trafić do miasta do 21 czerwca przyszłego roku. Opłaty leasingowe zostaną rozłożone na 120 rat.

Cena będzie stanowiła 72 proc. wagi oceny ofert. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za właściwości techniczne i eksploatacyjne pojazdów (23 proc.) i za warunki gwarancji (5 proc.).

KLA nie określiły ile pieniędzy mają zamiar przeznaczyć na zamówienie. Wiadomo, że oferentów obowiązuje wadium w wysokości 250 tys. zł, a także muszą mieć zdolność finansową w wysokości 8 mln zł i dodatkowo być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w ramach wykonywanych usług na nie mniej niż 1,5 mln zł. Dość wysokie jest wymaganie dotyczące doświadczenia. Musi być ono potwierdzone zrealizowaniem w ciągu ostatnich trzech lat minimum dwóch dostaw autobusów na zasadzie leasingu operacyjnego, po co najmniej pięć pojazdów każdy. Dodatkowo należy udowodnić, że zostały wykonane należycie.

Kaliskie Linie Autobusowe zajmują się obsługą ponad dwudziestu linii autobusowych w Kaliszu. Korzystają z 62 autobusów. W tym roku do miasta trafiło póki co pięć używanych pojazdów Scania ze Sztokholmu. Z usług przewoźnika korzysta 700 tys. pasażerów miesięcznie.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Prawo & Finanse

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Jakub Dybalski 29 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS