Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kalisz. KLA chcą pozyskać dziesięć autobusów na zasadzie leasingu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-07 12:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kalisz. KLA chcą pozyskać dziesięć autobusów na zasadzie leasingu
autobus w Kaliszufot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0
Kaliskie Linie Autobusowe rozpisały przetarg na dziesięć nowych autobusów niskopodłogowych. Mają trafić do miasta najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Leasing przewidziano na 10 lat.

Przedmiotem przetargu jest dziesięć jednoczłonowych, fabrycznie nowych, niskopodłogowych pojazdów. Jak zaznacza zamawiający chodzi o pojazdy o najnowszej wersji nadwozia oferowanej przez danego producenta. Chodzi o autobusy z silnikiem diesla.

W Kaliszu czekają na oferty do 18 stycznia. Autobusy mają być dostarczane sukcesywnie, ale wszystkie muszą trafić do miasta do 21 czerwca przyszłego roku. Opłaty leasingowe zostaną rozłożone na 120 rat.

Cena będzie stanowiła 72 proc. wagi oceny ofert. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za właściwości techniczne i eksploatacyjne pojazdów (23 proc.) i za warunki gwarancji (5 proc.).

KLA nie określiły ile pieniędzy mają zamiar przeznaczyć na zamówienie. Wiadomo, że oferentów obowiązuje wadium w wysokości 250 tys. zł, a także muszą mieć zdolność finansową w wysokości 8 mln zł i dodatkowo być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w ramach wykonywanych usług na nie mniej niż 1,5 mln zł. Dość wysokie jest wymaganie dotyczące doświadczenia. Musi być ono potwierdzone zrealizowaniem w ciągu ostatnich trzech lat minimum dwóch dostaw autobusów na zasadzie leasingu operacyjnego, po co najmniej pięć pojazdów każdy. Dodatkowo należy udowodnić, że zostały wykonane należycie.

Kaliskie Linie Autobusowe zajmują się obsługą ponad dwudziestu linii autobusowych w Kaliszu. Korzystają z 62 autobusów. W tym roku do miasta trafiło póki co pięć używanych pojazdów Scania ze Sztokholmu. Z usług przewoźnika korzysta 700 tys. pasażerów miesięcznie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. MPK chce wydzierżawić od 60 do 160 autobusów

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Prawo & Finanse

Sosnowiec. Ogłoszono zapowiadany przetarg na trzy elektrobusy

Jakub Dybalski 29 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS