Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Bilet Euro - Nysa obowiązuje w Jeleniej Górze

Dalej Wstecz
Autor:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Data publikacji:
2013-03-08 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bilet Euro - Nysa obowiązuje w Jeleniej Górze
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze przystąpił do sytemu biletowego Euroregionu Nysa. Dzięki temu kupując bilet w Jeleniej Górze będzie można jeździć autobusami i pociągami również w Czechach i Niemczech. W uroczystości podpisania porozumienia udział wziął wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Udział w systemie pozwoli mieszkańcom Jeleniej Góry i turystom odwiedzającym region na swobodne przemieszczanie się wśród wszystkich atrakcji Karkonoszy. Bilet dzienny kosztować będzie 25 zł, natomiast bilet dla całej rodziny 75 zł. Płacąc taką kwotę będzie można skorzystać z usług następujących przewoźników: po stronie polskiej Koleje Dolnośląskie, MZK w Bolesławcu, PKS Bolesławiec, PPKS Zgorzelec, PKS Voyager w Lubaniu, PKS Tour Jelenia Góra oraz Przewozy Regionalne; po stronie czeskiej przewoźnicy obsługujący komunikację po Kraju Libereckim; a w Niemczech po gminie Bautzen i Goerlitz.

Z każdym rokiem bilety Euro- Nysa cieszą się coraz większą popularnością. W zeszłym roku sprzedano łącznie ponad 4,5 tysiąca biletów, a wzrost sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego wyniósł 12%. Najwięcej ilość biletów jednorazowych po stronie polskiej sprzedały Przewozy Regionalne - 2 483, a na dalszych miejscach znaleźli się: PPKS Zgorzelec z 1 163 sprzedanymi biletami i Koleje Dolnośląskie, które sprzedały 644 bilety.Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacyjni mistrzowie internetu, czyli ToLubiąKobiety

Komunikacja

Komunikacyjni mistrzowie internetu, czyli ToLubiąKobiety

Kasper Fiszer 28 sierpnia 2014

Uber wypędzany z Berlina, jeździ po Warszawie

Komunikacja

Uber wypędzany z Berlina, jeździ po Warszawie

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2014

Łódź. W poniedziałek otwarcie Trasy Górna. Także dla autobusów

Komunikacja

Łódź. W poniedziałek otwarcie Trasy Górna. Także dla autobusów

Roman Czubiński 28 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS